sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Ostuda v Jihlavě (Jihlava - Sparta, 26. kolo I. ligy 2016/17)

roboACS 16.04.2017 18:45

Fotbalová Jihlava hraje nejvyšší soutěž teprve šestou sezonu (jedna sezona před lety, kdy jsme chtěli Plzeň v lize plus posledních pět sezon) a doposud nikdy Spartu neporazila. Ale každá série jednou končí. Jihlavští se první výhry nad Spartou dočkali o velikonočním víkendu v dubnu roku 2017.

Oba dva týmy se před utkáním nenacházeli v nějak extra komfortní situaci. Sparta je celé jaro tragická a nezlepšilo se to ani po další výměně trenéra. Jihlavští trenéra vyměnili před pár dny. Odvolaného Michala Bílka nahradil Josef Jinoch. Navíc domácí už věděli, že Příbram odpoledne porazila doma Karvinou 4:2 a že jsou tak momentálně na posledním místě tabulky. Ovšem zůstali tam jen pár hodin.

V sobotu 15.4.2017 panovalo nad republikou pošmourné počasí. Bylo zataženo až oblačno, teplota někde kolem deseti stupňů a občas pršelo. Tedy "ideální" počasí na fotbalový výlet na Vysočinu. Můj první po 4 měsících od před vánočního výjezdu do Milána. Ve složení tři dospělí a jedno dítě odjíždíme z Opatova v 17:30. Počasí se stále zhoršuje a po většinu cesty prší. Pouze při zastávkách na pumpách a u mekáče, jako by zázrakem přestává. Když už neprší tak pocitovou teplotu snižuje alespoň čerství vítr. V autě hrajeme karty, popíjíme pivko a moc se nám nechce ven. Ale před Jihlavou se situace trochu lepší. Černá mračna zešediví a neprší. Vy kteří víte, jak vypadá sektor hostů stadionu Vysočiny Jihlava jistě chápete naše obavy z počasí. Stadiony v naší republice se postupně lepší a i většina sektorů hostů už je krytá. Jednou z vy jímek je právě stadion v Jihlavě. Upřímně řečeno už si ani nepamatuji kdy jsme na fotbale naposledy pořádně promokly. Myslím že to bylo na Srbské v Brně?

Až nečekaně lehce se nám podařilo zaparkovat nedaleko od stadionu, lístky jsme už měli a tak ještě najít hospodu. Spartak měl zavřeno, ale po poradě s místními jsme zakotvili v hospodě Na Hliništi. Hospoda je obsazena domácími fandy i Sparťany. Popíjeli jsme 11 Ježek. Dalo se to pít.

Utkání začalo ve 20:15. Naší sestavu opět ovlivnili zdravotní problémy hráčů. Opět nemohl hrát Venca Kadlec a v průběhu utkání se mezi zraněné vrátil i Matěj Pulkrab. Ten má taky na jaře docela smůlu. V únorovém utkání proti Rostovu utrpěl vážné zranění oka. Teď další úraz hlavy...David Lafata hrál v záloze, Lukáš Mareček se posunul na stopera. I tak by kvalita Sparty, ještě do nedávna vážného kandidáta na titul, měla být jinde než kvalita týmu, který hraje o záchranu. Zranění rozhodně neomlouvají tu holomajznu, co teď hrajeme. Nebylo by zase lepší, jako na podzim, postavit hráče z týmu u19 místo borců, kterým se nechce bojovat za Spartu? Míč jsme sice drželi 64% herního času, ale hovno z toho. Vypracovali jsme si pouze jednu vážnější šanci. Ani Jihlava nic neměla. Porazili jsme se sami. Jak může brankář Tomáš Koubek rozehrát míč na hráče, kterého atakují tři domácí fotbalisté? 70% chyby Mária Holka jde podle mě za brankářem. Prostě další strašný utkání.

Jediné pozitivum včerejšího večera v Jihlavě bylo, že jsme v hledišti nezmokli a že v kotli hostů čepovali desítku. Jinak jsme ani nedokázali vyprodat kapacitu kotle, která je 350 lidí. Speaker s bubeníkem se to snažili rozjet, ale rozhodně se do fandění nezapojovali všichni. Po většinu utkání se fandilo pozitivně. I jsme si trochu přisvítili pyrotechnikou v barvách Sparty. V závěru se opět ozval pokřik o bandě čůráků a přes plot s kelímky od piva přeletělo i pár nadbytečných sedaček.

Pro ty co ještě věřili, že můžeme letos vyhrát titul je prohra v Jihlavě definitivním vystřízlivěním. V závěru ligy se budeme klepat o třetí místo. Ještě že i ta Boleslav je tragická. Ale pozor na Teplice, ty teď mají dobrou fazónu. Na štěstí jsou ještě o tři body dále než Boleslav. Máme to ve svých rukách, snad alespoň tohle zvládneme.

Příští neděli 23.4.2017 hostíme na Letné od 17:30 Plzeň. Upřímně řečeno ani vlastně nevím jakej výsledek si mam v neděli přát...

roboACS


FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 1:0 (0:0)


Branky: 47. Ikaunieks

ŽK: Karavaev, Vácha, Šural

Jihlava: Hanuš – Vaculík, Krejčí, Rosa (11. Zoubele), Urdinov – Fulnek, Hronek, Štěpánek, Batioja (90. Popovič) – Dvořák, Ikaunieks (79. Rabušic).

Sparta: Koubek - Karavaev, Mareček, Holek, M. Kadlec - Vácha, Sáček - Šural, Lafata, Konaté (76. Holzer) - Pulkrab (46. Zahustel).

Rozhodčí: Marek - Mokrusch, Antoníček.

Diváci: 4101.

foto: www.fcvysocina.cz

Diskuze k článku

Komentáře (9)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 2

zápasy: 9
góly: 5
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 9

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 6

zápasy: 4
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

5 4

zápasy: 9
góly: 2
ž. karty: 2
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  228

2.  MrSpartan  MrSpartan  212

3.  Wafi10  Wafi10  205

4.  FVL  FVL  202

4.  radamell  radamell  202

6.  Rudej  Rudej  199

7.  Průcha  Průcha  198

7.  teddy  teddy  198

9.  spartanekk  spartanekk  196

10.  bendys77  bendys77  194

11.  Wega  Wega  191

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama