sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

Omluva a vysvětlení incidentu z Teplic

10.05.2014 03:29

Obdrželi jsme na redakční mail osobní vyjádření k známému incidentu v Teplicích. Vycházíme tudíž dotyčnému vstříc a zveřejňujeme jej v plném znění na našich stránkách Sparta Forever.

Zdravím sparťanskou veřejnost. Rád bych se prostřednictvím tohoto článku omluvil a podal vysvětlení ohledně toho, co jsem na zápase s Teplicemi udělal.

Mediálně nejvděčnější verze zní „hodil pyrotechniku po vlastním trenérovi.“ Uznávám, že z televizních záběrů to tak mohlo vypadat, ale každý, kdo mě osobně zná nebo se nad problémem alespoň zamyslí, pochopí, že pravda je trochu jinde. Přesto jsem však udělal chybu, za níž jsem ochotný nést zodpovědnost, a které upřímně lituji.

Těšil jsem se, jak v Teplicích oslavíme titul, pil jsem tudíž víc alkoholických nápojů, než by bylo záhodno. Kromě toho jsem se zcela vědomě vybavil menší černou dýmovnicí, kterou jsem chtěl odpálit při oslavách. Zápas nezačal dobře a emocím neprospělo ani zbytečné přerušení hry za skandování. Když se nějaký čas nehrálo, zapálil jsem dýmovnici. Chvíli jsem ji držel v ruce, a když začala pálit, zahodil jsem ji před sebe na hřiště.

Pyrotechniku na stadionech jsem vždy podporoval, je to výborné podbarvení atmosféry a její kriminalizace je podle mě nesmysl. Ačkoli jsem se jejím pronesením na stadion a zapálením dopustil přestupku, provedl jsem ho vědomě. Klub jsem kontaktoval s omluvou. Ohledně odškodnění vyčkáme na verdikt, který nad Spartou vynese disciplinárka.

Hození na hřiště byl zkrat. Tohoto skutku lituji a litoval bych i v případě, kdyby se kolem toho nerozpoutala taková mediální kampaň. Pyro na hřišti naruší zápas (i když se tak v tomto případě nestalo) a dává do rukou argument jeho odpůrcům. Tímto bych se chtěl tedy omluvit lidem z Ultras, kteří se snaží vyjednávat podmínky přijatelné pro klub i fanoušky, a kterým jsem svým skutkem zkomplikoval situaci.

Dopad dýmovnice do prostoru, kde se pohybovali zástupci Sparty, byla demence. Rozhodně to nebyl úmysl, ve chvíli, kdy jsem dýmovnici odpaloval, byli všichni tři relativně daleko a mě prostě nenapadlo, že bych to mohl hodit někam poblíž nich. Hodil jsem ji před sebe, na nikoho jsem nemířil. Snad každý byl někdy polit pivem, které v emocích hodil někdo ze zadních řad; chachar trefí z metru jiného fanouška sedačkou atd. Je to dočasné pominutí smyslů, vliv alkoholu a emocí zastíní schopnost rozumně vyhodnotit situaci. Každopádně se na to rozhodně nechci vymlouvat. Byla to moje blbost, a za blbost se po právu platí. Pro pana Kasíka, Lavičku a Stránského to musel být hodně nepříjemný zážitek a jim především bych se chtěl omluvit za to, že jsem je touto stupiditou ohrozil a nechtěně vyslal negativní signál, který je musel doopravdy zabolet.

Jsem ochoten omluvit se osobně každému aktivnímu sparťanovi, ať už z řad fanoušků nebo z klubu. Tento problém je mezi mnou a klubem (za klub považuji i aktivní fans). Nehodlám se zpovídat udavačům a senzacechtivým moralistům z médií. Za svou chybu jsem plně zodpovědný a hodlám ji řešit s těmi, které negativně ovlivnila.

H.

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Kotal Václav

známka:

6 5

zápasy: 4
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 5

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 1

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hancko David

známka:

5 9

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Štetina Lukáš

známka:

5 7

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  funky  funky  111

2.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  101

3.  Kiri  Kiri  97

4.  Pacajun.  Pacajun.  96

5.  bbs  bbs  95

6.  Morn  Morn  94

7.  BFG  BFG  93

8.  noe  noe  92

8.  ajosek  ajosek  92

10.  recchi  recchi  88

10.  vapno23  vapno23  88

12.  Celticgirl  Celticgirl  84

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama