Ondra | 09.04.2013 11:27

Z událostí posledních týdnů musí mít každý sparťan velkou radost a dobrý pocit na duši. Nejen že se Spartě začalo dařit výsledkově, bodově se dotáhla na ligové čelo a velmi důrazně a se vztyčenou hlavou bojuje o titul a o vítězství v domácím poháru, ale i její hra začíná splňovat přísná měřítka atraktivního fotbalu plného nasazení a přání většiny z nás. Neméně důležitý důvod k radosti je dění v hledišti. V posledních týdnech se sparťané nebývale semkli, všichni společně cítíme, že jenom spolu dokážeme velké věci a pomůžeme Spartě k titulu a následně do vysněné Ligy mistrů.

Díky těm nejaktivnějším fanouškům vznikají nádherná chorea, zlepšuje se komunikace se zástupci klubu, kteří nám oplácejí chvályhodnými počiny, jako jsou otevřený trénink či setkání s hráči v kotli. Zápasem nežijeme jen v den utkání, ale připravujeme se na něj dlouho dopředu a pak nám ještě dlouho po závěrečném hvizdu rozhodčího zůstává v hlavě. Týden co týden dokazujeme, že se umíme semknout nejen jednou do roka při výjezdu do Londýna, ale že můžeme být skutečným 12. hráčem Sparty v každém ligovém zápase. Ale pozor, stejně jako jsou pro hráče Sparty zavazující jejich dosavadní výkony, i pro nás se stává závazkem naše počínání na tribunách. A stále jsou velké rezervy a před námi je výzva nejvyšší – DERBY!

Ještě máme v čerstvé paměti, s jakou vášní jsme jako fanoušci přistupovali k zápasu s Plzní. Atmosféra byla báječná, hodně fanoušků si ji chtělo zvěčnit nahráváním videí na své foťáky a telefony a následně se spousta těchto videí objevila na youtube a sociálních sítích. A právě na nich bylo poznat, jak velké rezervy ještě máme například při zpívání hymny.

Zpívejme hymnu opravdu nahlas, ukažme, jaká síla je našeho klubu!

Hodně fanoušků při hymně jen drží šálu a nezpívá, další velká část zpívá potichu, jakoby s ostychem, že by mohla vydat nějaký falešný tón. Zpěv hymny není žádná talentová pěvecká soutěž, je to ukázka úcty k našim tradicím a hrdosti na náš klub. Pojďme z naší hymny udělat opravdu silný bojový chorál, kterým na začátek nabudíme nejen naše hráče, ale především sami sebe!

Najděme si každý z nás na druhé straně stadionu nějakého „svého“ slávistu a zpívejme tak nahlas, aby nás slyšel a dostal ze Sparty strach!

Nejsme vládci Prahy, staňme se jimi!

Nemusíme si asi připomínat, jak dopadlo poslední derby. Po dlouhé neporazitelné šňůře prohráli jak sparťané na hřišti, když do zápasu nedali všechno, tak my v hledišti, když jsme nedokázali reagovat na Latkův gól a poslední čtvrthodina byla spíše vybíjení frustrace, než boj za Spartu. To se nesmí opakovat. Ať už slávistů budou na stadionu čtyři stovky nebo dva tisíce, nesmíme jim dát žádný prostor, aby byli slyšet. Ukažme, kdo je skutečným vládcem Prahy a dožeňme hráče k další důležité výhře na naší společné cestě za titulem!

13. dubna 2013 19:15 hod. LETNÁ

MY JSME SPARTA!

Ondra

Ondra | 09.04.2013 11:27 Vstoupit do diskuze
7