sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Domažlické slavnosti (Jiskra Domažlice - AC SPARTA PRAHA, 2. kolo Ondrášovka Cupu 2011/2012)

Bombito 02.09.2011 07:40

V české republice patří „Chodské slavnosti“ v Domažlicích k jedněm z nejvýznačnějších národopisným slavnostem. Mají bohatou tradici a každoročně skvělé obsazení různých kulturních souborů nejen z ČR, ale doslova z celého světa. Konají se vždy první víkend po 10. srpnu a jsou spojovány s Vavřineckou poutí. I letos byl jejich program věnován tradičním hudebním a tanečním souborům. Letošní ročník mohou pořadatelé rozšířit i o sportovní část. Místní fotbalisté, čerství účastníci ČFL, postoupili přes nedalekou Koloveč do druhého kola Ondrášovka cupu a přivítají na svém stadiónu nejslavnější český klub, Spartu Praha. A jejich souboj měl u místních obyvatel minimálně stejnou návštěvnost jako tradiční kulturní událost.

Domažlice a zdejší kraj sehrály v naší historii naší země důležitou úlohu v celém uplynulém tisíciletí a určitě by si zasloužily mnohem větší zmínku než těchto pár řádek. My však přijeli zejména kvůli fotbalu.

Během tohoto týdne už podruhé vyrážíme na západ republiky podpořit naše kluky v bojích o fotbalové body. Po vyplenění Plzně nás čeká jiná liga. Nováček ČFL Jiskra Domažlice. Na cestu vyrážíme z našeho seřadiště již v dopoledních hodinách. Nejen fotbalem je živ fanoušek, chceme si starodávné a starobylé město prohlédnout i jako turisté. Cesta ubíhá rychle, za necelé dvě hodinky stojíme u zdejšího sportovního areálu. Mimochodem, velmi pěkného a udržovaného areálu. Nechybí zde takřka nic. Fotbalový stadión s atletickou drahou (běhá a skáče se zde první liga), tenisové kurty, plavecký i zimní stadión. V Domažlicích se sportovci mají dobře. Prohlídka místních pamětihodností, výšlap na věž Klášterního kostela Nanebevzetí pany Marie s nádherným výhledem na město. Krásné počasí umožnilo výhled i do širokého okolí. Po zdolání 194 schodů věže nám vytrávilo, tak jsme naše žaludky nasytili v Sokolském domě. Následuje prohlídka dalších pamětihodností a pomalu se blížíme se sportovnímu areálu.

Přivítal nás sám prezident klubu a musím uznat, že podobnou pozornost a pohostinnost zdejších funkcionářů jsem nikde nezažil. Ti lidé byli naprosto úžasní. Pokud by, zcela náhodou, někdo z domažlických tyto řádky četl, ještě jednou vřelé díky! Byli jste skvělí!

Sedmnáctá hodina odbily, na tribuně a v ochozech se tísní neuvěřitelné čtyři tisícovky diváků. Hráči i rozhodčí sledují poděkování funkcionářů klubu bývalým hráčům a na řadě je slavnostní výkop. Tuto čest má zdejší rodák, 87 letý MUdr. Miloslav Kundrát. Mimo jiné hráč naší Sparty a lékař fotbalových mistrů Evropy z Bělehradu 1976. Všechny oficiality za přítomnosti sportovních, kulturních a politických špiček jsou za námi, můžeme začít hrát!

Již první minuty jasně ukazují, v čí režii se dnešní part odehraje. Sparta nastupuje ve velice silné sestavě s navrátilcem Mírou Slepičkou v útoku. A ten také nejvíce zaměstnává obranu domácích. Útok za útokem se valí na domácího brankáře, co nespálí naši útočníci, to zastaví praporek asistenta rozhodčího. Domácí lavička však stejně není s jeho výkonem spokojena a častuje ho kritikou a vulgárními urážkami. Paradoxem je, že do vedení mohli jít domácí hráči. Po ojedinělém útoku jeden z nich vypálil a Milan Švengr ukázal, že je více než zdatným náhradníkem Bláži.

Na konci první dvacetiminutovky po souboji ve středu hřiště nepřerušuje sudí Hrubeš naší akci a Peter Graciar vystřelí. Míč letí jako krajíc chleba namazaný máslem a k překvapení všech se došourá do sítě domácího gólmana. Sparťanská část obecenstva jásá a to ještě netuší, že tuto možnost bude mít ještě několikrát. Za dalších deset minut je rozhodnuto. Martin Juhar převezme míč na levé straně a vypálí nechytatelnou bombu na zadní tyč. Gól jako z partesu. Míra Slepička nechce zůstat pozadu a také se zapisuje do listiny střelců. Poločas končí za stavu 0:3 a nemohu tvrdit, že bych zahlédl nespokojeného diváka. I těm nejvěrnějším místním fandům bylo jasné, že Sparta je spíše dárkem všem místním, než rovnocenným soupeřem. Prostě si ten svátek užívají i za nepříznivého stavu.

Po pár minutách druhého poločasu nahrazuje trápícího se Vaška Kadlece Andrej Kerič. A hned je to jiná káva. Je ho plné hřiště, uniká, střílí, dává góly. Pevně věřím, že si toho všimli i naši trenéři a budou ho stavět častěji. Dle mého názoru byl nejlepším hráčem druhé půle. Mezi jeho góly se vtěsnaly přesné zásahy Petera Grajciara a Vlasty Vidličky. V 64. minutě se konečně dočkali i domácí. Po Pamiho minele domácí borec pronikl do vápna, udělal kličku alá Léo v Plzni a odkrytou branku neminul. Jásot hráčů i diváků byl zasloužený. Do konce zápasu se hrálo opět jen na jednu branku, dokonce jsme dali dva nebo tři góly, ale pro ofsajdy či fauly nebyly uznány. Konečný rezultát 1:7 zas nebyl pro domácí tak krutý.

Myslím, že všichni aktéři zdejšího odpoledne odcházeli domů spokojeni. Mnozí bohatší o podpisy a fotografie našich hráčů, které dlouhé minuty po závěrečném hvizdu rozhodčího nepouštěli do kabin. A bylo vidět, že to těm našim klukům nevadilo. Mohu potvrdit, že pro dobré jméno Sparty udělali v Domažlicích hodně. Proti slabšímu soupeři nic nepodcenili, hráli dobře a podali dobrý výkon. Nutno ocenit i slušný výkon domácích borců, kteří se neuchýlili k nečisté hře a celý zápas odehráli nejen velmi čistě, ale i bojovně. Nechali na trávníku všechny své síly! I to zaslouží uznání.

Celý dnešní den byl velmi povedený, klidné cestování, turisticko-kulturní zážitek, slušný fotbal, příjemní a pohostinní domorodci. Nebylo nač si stěžovat. Hezký den se Spartou to byl.

Bombito


Statistiky zápasu:

TJ JISKRA DOMAŽLICE – AC SPARTA PRAHA 1:7 (0:3)

Góly: 65. Braun - 18. a 58. Grajciar, 30. Juhar 39. Slepička, 54. a 62. Kerić, 61. Vidlička.

ŽK: Bauer

Rozhodčí:Hrubeš – Zlámal, Lhoták.

Diváci:3950.

Domažlice:Houdek – Tesař, Mandous, Bauer, Mužík (55. Braun), Bárta (76. Mour), Leitl, Matas, Bahleda (46. Bezděk), Veselý, Knakal.

Sparta:
Švenger – Vidlička, Jarošík, Zápotočný, Pamić – Grajciar (61. Hušbauer), Hušek (64. Mareš), Matějovský, Juhar – Slepička, Kadlec (52. Kerić).

Diskuze k článku

Komentáře (23)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

6 7

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kotal Václav

známka:

6 6

zápasy: 17
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hancko David

známka:

6 5

zápasy: 16
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 3

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 1

zápasy: 15
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Morn  Morn  371

2.  recchi  recchi  370

3.  steve17  steve17  363

4.  spartak5  spartak5  360

4.  Skříň  Skříň  360

6.  Kiri  Kiri  357

6.  jana  jana  357

8.  martinka  martinka  355

9.  bbs  bbs  351

10.  radamell  radamell  346

11.  Vencano  Vencano  343

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama