sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Loučení s Bazaly (FC Baník Ostrava - AC SPARTA PRAHA)

Bombito 01.03.2011 09:34

V prvním „jarním“ kole jede Spartička na Bazaly. S největší pravděpodobností naposledy. Tento oblíbený stadión by měl na konci sezóny zmizet z fotbalového světa. Nemohu si pomoci, ale je to škoda. Svou nenapodobitelnou atmosférou připravil fotbalovým příznivcům mnoho skvělých sportovních zážitků. Já vím, je starý, pomalu se rozpadá, hřiště je poddolované, ale asi nic nenahradí tu vzájemnost fotbalistů a fanoušků Baníku Ostrava. Ať již budou hrát kdekoli, ve Vítkovicích, v Havířově, nebo v Karviné (i takové možnosti jsou prý v jednání), nic takového nemůže Bazaly nahradit. Čest jejich fotbalové památce! Naše liga přijde o další unikátní stadión.

Nevěřím, že v budoucnu Chachaři zažijí jinde podobnou fotbalovou atmosféru, jakou prožívali na Bazalech v jejich poslední mistrovské sezóně. Příklady brněnských Lužánek, nebo vršovického Dolíčku jsou jasným mementem!

I já jsem na Bazalech osobně viděl mnoho krásných fotbalových bitev, takže ani u té pravděpodobně poslední nemohu chybět. Za krásného slunečného počasí vyrážíme na cestu. Cesta ubíhá rychle, jen pár desítek kilometrů před kdysi ocelovým srdcem republiky se zčista jasna obloha zatemňuje. Bude pršet? Nebo sněžit? Ne! To nejsou mraky, to je smogová duchna dusící celý región. Skutečně vám, Ostraváci, není co závidět! A nad tím vším číhá bdělé oko policejní helikoptéry, monitorující příjezd asi čtyř desítek sparťanů na vlakové nádraží. Víc jich nepřijelo, je pracovní den, těsně po výjezdu do Albionu a mnozí mají velice nedobrou loňskou zkušenost se zdejší Policií. A s helikoptérou očekávají příjezd vlaku další početné šiky policistů. Hotové manévry. Když si vzpomenu na čerstvou zkušenost z Liverpoolu, kde se o bezpečnost diváků v okolí i na velkém stadiónu staralo jen pár desítek policistů, napadá mě, že je zde něco špatného. Opravdu děláme fotbal pro fanoušky? Je skutečně v zájmu fanoušků, abychom místním sparťanům kupovali lístky na Bazaly v Praze? A to i situaci, kdy se žádná super návštěva neočekává? Dost stesků, jde se na fotbal!

Spartička přijíždí bez tří potrestaných hráčů a s trenérem Chovancem jen na tribuně. Dle mého mínění bude nejvíce chybět Kamil Vacek. Nakonec se ukázalo, že i bez nich můžeme odehrát kvalitní utkání. A to je dobře.

Slavnostní úvod zápasu patří olympijskému vítězi, bývalé velké opoře Baníku, Zdeňku Rygelovi. Od vedení klubu dostává dar a na památku dres Baníku se šedesátkou, kterou 1. března oslaví. Odměnou je mu zasloužený potlesk diváků. A už se hraje. Na protilehlé tribuně visí obrovské choreo s hodnocením zdejšího pana primátora, který před volbami nasliboval hory doly a po zvolení zjistil, že na slíbený nový městský stadión nemá peníze. Snad si to budou Chachaři při dalších volbách pamatovat. Dnes jen drží protestní pětiminutovku ticha. Náš kotel s nimi drží basu. Sparta je v tlaku, Léo Kweuke má na kopačce první branku. Daněk je však pozorný. V 8. minutě René Bolf penaltovým zákrokem zkosí Kládu. Kope se však od branky a Kláda dostává na přilepšenou fén od Nevese. Sparta dominuje, Baník se většinou jen brání. Ve 20. minutě přichází důležitý okamžik zápasu. Řepa skvělou hlavičkou zakládá rychlý protiútok. Matěj, Keri a Léo dává do prázdné branky gól. Skvělá akce. Máme hru plně v moci, domácí se jen ojediněle dostávají před Blážu. Když je třeba, Bláža chytá! Poločas končí a jediné zklamání je jen z výše skóre. Mohlo být vyšší!

I začátek druhého poločasu máme pevně v rukou. Léo s Kerim své šance zahazují jako na běžícím pásu. Aby nás to nemrzelo, hned mě napadá. Zbytečně vyklízíme střed pole a Baník se dostává do hry, šance si však nevytváří. Naše obrana je pevná. Domácí tlačí, za zaznamenání stojí jen hrubý faul Šenkeříka na Kládu. Moc nechybělo a Jirka by opět marodil. Zápas se chýlí ke svému závěru, výsledek je stále na vážkách. Léo pálí další tutovku a já mám nepříjemné mrazení v zádech. Kolik už jsme dostali gólů v posledních minutách, říkám si v duchu. Dnes je vše jinak. Po skvělém uvolnění Keričem jde L. Kweuke téměř z poloviny hřiště sám na Daňka. Tentokrát neváhá a síť rozvlnil po druhé. Ještě závěrečných pár minutek a je konec. V asi posledním zápase Sparty na Bazalech vítězíme zaslouženě 2:0. Hráči děkují asi osmdesátičlennému kotli můžeme se vydat na cestu k domovu.

Cestou probíráme celé utkání. Bláža jistý, obrana si své uhrála bez potíží, Řepa opět vynikající. Ani mu nevadilo, že se dnes musel o „povinné“ urážky baníkovských fanoušků rovnoměrně dělit s primátorem Kajnarem. ;-) Lehce zraněného Ondru Kušníra bez problémů nahradil novic Tomáš Zápotočný. V záloze výborný Mára Matějovský, ale ještě více se mně líbil Abena. Až se plně sžije s týmem, máme se nač těšit. Oba útočníci ukázali, že ani odchod Bonyho, ani tresty Kácy a T. Pekharta Spartu nerozhodí. Všiml jsem si i skvělé fyzické připravenosti našich borců. Přestože měli za sebou těžký zápas v Liverpoolu, tak Baníkovci v závěru utkání často nestíhali a chytaly je křeče. I to je dobré zjištění. A tak Pepa Chovanec může být také spokojen. Ze svého sedadla na tribuně viděl, že jsme na správné cestě.

Už v neděli odpoledne si může novou roli vyzkoušet v pohodlnějším křesle na Letenské tribuně. Já se na to přijdu podívat. Vy také?

Bombito


Statistika utkání:

FC BANÍK OSTRAVA – AC SPARTA PRAHA 0:2 (0:1)

Góly: 20. a 88. Kweuke. ŽK: Šenkeřík, Šmejkal. Rozhodčí: Drábek – Kordula, Jiřík. Diváci: 8133

Baník: Daněk – Řezník (34. Frejlach), Bolf, Marek, Neves - Varadi, Lukeš, Hušbauer, Šmejkal (86. Kraut) - Fantiš, Zeher (55. Šenkeřík).

Sparta: Blažek – Kušnír (52. Zápotočný), Brabec, Řepka, Pamić – Kladrubský (77. Sionko), Abena – Kerić (90. Lačný), Podaný - Kweuke.

Fotogalerie

Baník - ACS

Třetí galerie tříbodového výjezdu na Baník


Dozor

Kapitán

Zamyšlený Matějda

Vidím to dneska tak ...

Já se učím pracně ...

Nejlepší u nich

Sudí

Kluci bacha, ať do něčeho ...

Primátor je lhář 

Diskuze k článku

Komentáře (37)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter
  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

6 5

zápasy: 12
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 3

zápasy: 9
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Vrba Pavel

známka:

5 8

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 8

zápasy: 13
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Krejčí "37" Ladislav

známka:

5 7

zápasy: 10
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  milhaus9  milhaus9  246

2.  Ivoš  Ivoš  242

3.  spartak5  spartak5  232

4.  soty66  soty66  226

5.  leonpa  leonpa  218

6.  zbarda  zbarda  215

6.  GAR  GAR  215

8.  vapno23  vapno23  213

9.  vladiček  vladiček  211

10.  Richtric  Richtric  210

10.  mufety  mufety  210

12.  lvice  lvice  208

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2021 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama