Redakce | 23.07.2009 22:02

Již delší dobu jsme se zamýšleli nad nedobrým stavem celé fanouškovské obce Sparty. Jsme nejednotní, zbytečně rozdělení na skupinky, mnohdy nesmyslně rozhádaní, jedni pomlouvají druhé, druzí zase nenávidí ty první. Nechali jsme se všichni pravděpodobně udolat popcornovou kulturou, různými protifanouškovskými represemi a náladami, tlakem z různých stran, ne zrovna nejlepšími výkony Sparty, apatií a kdo ví čím ještě. Právě tohle i ovlivňovalo ve svém důsledku výkony Sparty, vztahy mezi námi a situaci v našem fans táboře a klubu. V současné době jsme si řekli nejen my ve Sparta Forever STOP!, takhle to dál nejde! Tahle situace je nehodná jména Sparty, především nás sparťanských fanoušků a síle s jakou jsme vždy podporovali naše rudé koně! Není hodna pověsti nedobytné tvrze, kterou vždy náš stadion měl. Právě v něm se i s naší pomocí a neskutečné společné síly podařilo udolat velikány fotbalové mapy. Někteří přijížděli s respektem, všichni ostatní z české ligy s obavami s jakou intenzitou dokážeme být našemu týmu a klubu oporou a dvanáctým hráčem. Síla, odhodlání, bojovnost, pospolitost jsou, vždycky byly a budou vlastnosti a charakter Sparty. Pojďme jí je společně vrátit! Pojďme je vrátit i do naše fanouškovského tábora! Aktivita a web Sparta Forever je tady, aby mimo jiné stmeloval fanouškovskou obec Sparty. Nyní cítíme, že proto musíme něco udělat. A nemůžeme v tom být sami. Pojďte nám pomoci i vy! Více informací najdete níže v článku!

Tímto dnem startujeme aktivitu, kterou možná dočasně nazývejme DVANÁCTÝM HRÁČEM JSME MY!. Bude to jakési motto a hlavička, pod kterou bychom chtěli v nadcházejícím ročníku udělat co nejvíce akcí, které by nás fanoušky Sparty měly především stmelit, nastartovat co nejvíce aktivních jedinců, vrátit nám dobrou a pozitivní náladu, zvýšit fotbalovou atmosféru při zápasech Sparty a udělat z našeho potěšení Spartičky tu nejlepší zábavu bez ohledu na fotbalové výsledky mužstva. Ale i ty pevně věříme přijdou.


Přestaňte už vy "normální" fanoušci nadávat na ultras fanoušky, přestaňte zase vy ultras fanoušci se obouvat do "normálních" fanoušků. Každý jsme nějaký a to je zajímavé, máme však jednu společnou věc, fandíme Spartě! Jde nám o jeden klub, jedny barvy, jednu vášeň! O Spartu! O její dobro! Buďte všichni o trošičku více tolerantní, omezte extrémy a ono to půjde. Ne nadarmo je hlavní silou bojovníka Sparty vědomí, že je vedle něj hned další! Pojďme fandit společně, s intenzitou, po celý zápas, v co největším počtu. Náš tým a klub se na nás musí spolehnout! Nepůjde to třeba hned, atmosféra se bude tvořit postupně, po krůčkách, ale víme, že to všichni společně dokážeme!

První naší akcí je týden pojmenovaný "RED OR DEAD, aneb nezelenobílá Letná". Čekají nás v následujícím týdnu hned dvě utkání se soupeři vyznávajícími zelenobílé barvy. Pro nás hnusné zelenobílé barvy!! Oba dva fanouškovské tábory umí také vytvořit bouřlivou fotbalovou atmosféru. Pche!

Pojďme jim ukázat, že na Letné jsme doma my, SPARŤANI! VŠICHNI, ale ÚPLNĚ VŠICHNI přijďme v rudém posvátném sparťanském dresu nebo tričku se stejnou barvou pokud nějakou nesmyslnou náhodou dres nemáte! Dále vyzýváme k fandění, ne jako obvykle, ale z plných plic! A všichni! Nestyďte se, strhněte svou aktivitou a zaujetím ostatní! Nevadí, že kolega jen tleská či má slabší hlas, i to je dobré! Však on se příště určitě přidá! Sparta nás potřebuje! Spolupracujte zejména s KOTLEM SPARTY, který věříme bude hrát opět vůdčí roli a bude oporou Spartičky!

A pokud to klucí na hřišti nedejbože odchoděj..prostě neodchoděj, jelikož i je musíme nakazit sparťanskou silou a odhodláním. V tom rudém dresu jsme všichni, všichni společně!

Tak tedy 28.7. a 31.7. všichni v rudém!!

Další akce určitě budou následovat. Toto je první impuls, který vznikl poměrně hekticky ale o to více ze srdce. Možná je trochu syrový, ale máme v kapse několik dalších nápadů. V následujících dnech se budeme snažit dát všemu nějaký řád a věci společně s dalšími fanoušky a především s vámi rozpracovat. V tom potřebujeme i nás všechny další, vaši pomoc, názory a nápady. Nemůžeme a nechceme v tom být sami. Pokud máte nějaký zajímavý nápad či názor jak tuto aktivitu oživit, pojďte do toho s námi, pište na mail všech fanoušků Sparty fanousci@spartaforever.cz. Rádi s Vámi vše dohodneme, rádi kohokoliv ve snažení podpoříme, rádi se sejdeme a zkonzultujeme. Sparta nás potřebuje, potřebuje nás však silné, jednotné a vždy maximálně podporující náš klub, naši lásku!

Sparta Forever!

Redakce

Redakce | 23.07.2009 22:02