CelticGirl, Gabra | 23.11.2007 08:52

Před třemi týdny jsme vás poprosily o vaše připomínky a nápady k fan shopu naší milované Spartičky. Velký zájem nás velmi potěšil, chtěly bychom vám poděkovat za každé slovo do pranice, za každou myšlenku a rádi bychom se s vámi podělily o jakýsi „výtah“, který bude předán kompetentním osobám.

Ve fotbalovém fan shopu chybí spousta věcí, ale co by měla být samozřejmost, ale není, je ochotný personál, který by o nabízených věcech měl vědět víc, než jen to, kolik stojí. Když už jsme u toho, co kolik stojí, většina příspěvků se týkala právě ceny, která je přehnaná nebo neodpovídá kvalitě prodávaného zboží. Dát tisíc korun za rádoby napodobeninu dresu vyrobenou z nepříjemného materiálu, je opravdu přehnané. Potěšily by opravdové originál dresy, které nosí hráči, dresy bez proužků na zádech pro možnost přidání čísla a jména svého oblíbence, potažmo svého.


Mnohé by potěšila i pobočka fan shopu v centru města. Je zde spousta turistů, kteří by si rádi koupili sparťanský dres, ale místo aby si koupili originál a dávali peníze Spartě, koupí si nějaký padělek od číňanů a Sparta z toho nemá vůbec nic. Přitom Sparta by měla konečně pochopit, že i ona může profitovat z cestovního ruchu hlavního města. Praha patří k nejnavštěvovanějším městům v Evropě a tak je logické, že se mezi turisty najde spousta fotbalových příznivců, kteří si jako suvenýr chtějí přivést třeba právě dres. Fotbal je světový fenomén, určitě by to žádný risk nebyl, ba naopak.

Co se týče přímo nabízeného zboží, je málo pestré a o designu snad ani není potřeba moc mluvit. A to nemluvíme o tričkách Nike, které ani jako sparťanské nevypadají, protože znak této firmy je většinou dominantní a to, že je tam někde malým písmem Sparta nebo nějaký sparťanský motiv, toho si nikdo ani nevšimne. Spousta z nás by přivítala i neznačková trička za menší cenu, s motivy Sparty apd. Ono je totiž smutné, když za tričko od Nike zaplatíme 700 korun a po jednom vyprání vypadá jako rok staré, kvalita absolutně neodpovídá ceně a ani značce. Nabízí se otázka, zda-li si Nike myslí, že fanoušci Sparty jsou tak naivní a proto jim podstrkuje vesměs nekvalitní zboží za nepřiměřené peníze.

Další mínus je to, že e-shop nenabízí veškeré zboží, které nabízí kamenný obchod a nastává tak problém pro mimopražské fandy, kteří se do Prahy často nedostanou. S kamenným obchodem souvisí i jeho otvírací doba. Většinou, ne-li vždy, má po zápasech zavřeno, takže člověk musí využít času před zápasem, důsledkem toho jsou obrovské fronty ve stísněném obchůdku, který se však už naštěstí stěhuje do větších prostor (bohužel však na místo, kam většina z nás chodila taky ráda :-) ).

Na konec bychom rády vyjádřily přesvědčení, že současná situace s fan shopem je jen krátkodobá záležitost a budeme doufat, že fotbalová Sparta najde inspiraci u jiných fan shopů či u své hokejové sestry a my si brzy budeme moci říct, že už i v tomto ohledu patříme ke špičce :-)

A teď už seznam zboží, které předáme kompetentní osobě k uvážení:

Dámské oblečení (větší sortiment)

Košile, saka, kravaty, šály do společnosti

Čepice (které lze nosit i jinde než cestou na fotbal), rukavice, boty

Pyžamo, ponožky, spodní prádlo, pantofle, bačkory

DVD (se zápasy Sparty, rozhovory, případně sestřihy gólů a to nejen co se A-týmu týče, ale rozšířit to i o B-tým a mládežnické kategorie), kvalitní ročenka, CD s hymnami, s fotkami atd.

Sluneční clony do auta, vůně do auta, autokosmetika, minišála do auta

„Psí“ věci (obojek, vodítko, miska)

Retro dresy, originál repliky současných dresů vč. brankářského, tréninkové sady, teplákovou soupravu, zimní bunda, trička (to samé, co používají hráči), pláštěnky, batohy, dámské kabelky

Šálek na kávu, větší výběr hrníčků na čaj, nádobí (talíře, příbory), povlečení, deky, malý polštář, záclony

Hodiny na zeď, prasátko na peníze, mýdlo, zubní kartáček, peněženka, která jde zavřít, přívěsky s portréty hráčů, potítka, prapory, vlajky, sparťanské prsteny, řetízky s logem, vlastní vína, volný prodej nášivek, fotbalový míč se znakem Sparty

Dětské pleny, dudlík, pexeso, oblečení pro děti (sice je, ale je malý výběr velikostí)

Miniaturní modely našeho stadionu, sošky našich nejslavnějších hráčů ze současnosti i z minulosti, repliky historických dresů (retro dresy si přála dobrá polovina fanoušků) a pohárů, které Sparta získala

Plakáty samostatných hráčů, knihy o historii, kalendáře, podložky pod myš (logo), bloky, sešity s logem Sparty, vojenské známky


CelticGirl, Gabra

P.S.: Některé věci jsou už nyní změněny, článek se psal ještě před zavedením nových výrobků do fan shopu.

CelticGirl, Gabra | 23.11.2007 08:52 Vstoupit do diskuze
33