zaregistruj se hledej

Navštívili jsme

Vydřená výhra nad Táborskem (Sparta - Táborsko 3:1, přípravné utkání Strahov)

roboACS 04.07.2017 19:34

V úterý 4.7.2017 hrála Sparta v Praze na Strahově druhé utkání v rámci letní přípravy na sezonu 2017/2018. V prvním utkání jsme v sobotu ve Františkových Lázních rozstříleli divizní Karlovy Vary 6:0. Před odjezdem na soustředění do Rakouska tráví teď tým pár dní v Praze a našel se čas na dopolední přípravu s druholigovým Táborskem.

Hrálo se od 10:15 příjemná teplota kolem 18 stupňů a bylo pod mrakem. Na Strahov si našlo cestu více než 500 fanoušků. Z letních posil nastoupil v základu jen stoper Lukáš Štětina a vedl si docela dobře. V první půli to nebyl příliš koukatelný fotbal. Hrálo se sice pod taktovkou Sparty, ale převážně ve středu hřiště bez šancí. Z prvních dvaceti minut zaujala jen slabá hlavička Davida Lafaty po rohovém kopu. Z první větší šance hned padl gól. Po přihrávce Bóži se zpoza vápna nádherně levačkou trefil Lukáš Mareček 1:0. O čtyři minuty později ovšem bylo vyrovnáno. Táborsko se poprvé dostalo za půlící čáru a po sérii chyb padl gól na 1:1. Začal to Tomáš Koubek nepřesným výkopem, pokračovalo nedůrazem Vency Kadlece a vše zakončil Martin Frýdek, který ve snaze odkopnout míč co nejdále trefil nohu hostujícího Klusáka a z odrazu se stala pro Koubka nechytatelná střela 1:1. Táborsku narostla křídla a ve 40 minutě po rychlé akci zazvonilo za Koubkem břevno. Parádní akci zatleskali i domácí fanoušci.

Do druhého poločasu oba týmy prostřídali. V dresu Sparty se na hřiště dostali brankář Martin Dúbravka a záložníci Michal Sáček a Srdan Plavšič. V záloze tedy nastoupili tři trpaslíci: Plavšič, Vataljelu a Sáček. Pokračovala územní převaha Sparty a přišli i šance. V té první neuspěl sám před brankářem Bóža. Míč se mu zamotal mezi nohama a tak i přesto, že brankář ležel na zemi míč skončil kousek vedle pravé tyčky.

V době, kdy jsem si u stánku pochutnával na klobáse a dopoledním pivku, padl vítězný gól utkání. Z pravé strany odvážně pronikl do vápna Srdan Plavšič a hosté jej faulovali. Penaltu s přehledem proměnil David Lafata - 2:1. Třetí gól dal také náš kapitán. To "jen" doklepl míč do branky po krásné kombinační akci Lukáše Štětiny, Lukáše Juliše a Vukadina Vukadinoviče. Stejně jako proti Karlovým Varům se mohl i dnes Lafi radovat z hattricku, ale šanci v závěru nevyužil.

Táborsko jsme porazili 3:1. Co ukázalo dnešní utkání? S příchodem Lukáše Štětiny jsme snad dobře posílili na pozici stopera. Chybí nám ovšem tvůrce hry. To se ukázalo zejména v prvním poločase. Komunikace na hřišti? Hráči samozřejmě mezi sebou komunikují v češtině. V tom nebyl vůbec žádný problém. Taková ty základní slova, jako záda atd. snad brzy pochytí každý. Doufejme, že se nám konečně vyhnou zranění, že se ještě do hry zapojí i další posily a že si ten tým na hřišti i v kabině sedne a bude to šlapat.