roboACS | 06.04.2023 11:51

Los semifinále Mol Cupu nám určil za soupeře Dynamo České Budějovice a navíc ještě doma a tak postup do finále měl být samozřejmostí. Ale znáte to. Víte jak to někdy bývá, když velký favorit hraje s papírovým outsiderem. Sparta ale tentokrát žádné překvapení nepřipustila a roli favorita zvládla.

Trenér Brian Priske udělal oproti nedělnímu utkání s Brnem hned několik změn v sestavě. Na lavičce zůstali kapitán LK37 a Tomášové Wiesner s Čvančarou. Místo nich nastoupili s kapitánskou páskou Filip Panák, Honza Mejdr a Bulharský princ Martin Minčev.

Utkání se hrálo ve středu 5.4.2023. Oficiální výkop v 18.00 byl posunut na 18.04 protože FAČR a MOL Cup se připojili k Národnímu dni bez spěchu. A beze spěchu začali i hráči obou týmů. V úvodu se toho opravdu moc nedělo. Za zmínku snad stojí jen nepřesná hlavička Martina Vitíka po Kairinenově rohu. Nepříjemnost hned v úvodu způsobilo zranění Honzy Mejdra, kterého musel už v šesté minutě střídat Kuba Jankto. Hosté se snažili hrozit z brejků a jeden takový jim vyšel ve 25 minutě. Potočný se řítil sám na Kubu Kováře, ten ale souboj ustál a pravou nohou míč vykopl. To byla asi největší šance Českobudějovického Dynama v celém zápase. Otěže utkání postupně přebírala favorizovaná Sparta. Agilní Šulo Haraslín ještě trefil nebezpečnou střelou jen levou tyčku, ale jen o chvilku později již stadion burácel. Jan Kuchta ve středu hřiště prokázal svojí důležitost pro tým, na pravé straně našel Lukáše Sadílka a ten zase před brankou Martina Minčeva, který se konečně zase gólově prosadil - 1:0. O chvíli později opět velmi dobře hrající Sáďa branku přestřelil. Do šaten se tak šlo s hubeným jednogólovým náskokem.

Na koncert na druhý poločas jsem se přesunul na horní ochoz protilehlé tribuny. Sluníčko, které tam svítilo ještě v průběhu prvního poločasu už ale zapadlo za tribunu a tak jsem doufal, že mě zahřeje alespoň hra. A musím říct, že jsem byl celkem spokojenej. Byl jsem tentokrát tak nějak bez nervů. Prostě jsem věděl, že to dobře dopadne. Sparta na hřišti dominovala a postupně přidávala pod kotlem. A i když šancí přibývalo a gólů ne, tak červíček pochybností tentokrát nehlodal. Nejdříve nám v 50 minutě pomezní zrušil ofsajdem penaltu o chvíli později Šulo Haraslín trefil z přímáku jen břevno a něco dalšího pochytal i výborný brankář hostí Janáček. Kdyby nevyběhl, řítili by se na něj hned tři naši hráči. Definitivní uklidnění přinesla až 75. minuta, kdy přesný centr Haraslína trkl hlavou do branky Lukáš Sadílek - 2:0. Trenér Brian Priske hned zareagoval trojnásobným střídáním. Přece jen program je teď docela nabitý. Největší ovace si jednoznačně užil Šulo Haraslín, který se prošel okolo hřiště s rukama nad hlavou. A to ještě musel na chvilku zastavit, aby ho netrefila bomba, kterou vypálil Honza Kuchta a brankář Janáček jí vytěsnil mimo tři tyče jen s pomocí všech svatých. Aby byli statistiky kompletní je třeba ještě zmínit 90 minutu, kdy byl po faulu na Tomáše Čvančaru, po druhé žluté kartě, vyloučen hostující Králík.

To už ale velmi slušně zaplněný stadion aplaudoval Spartě k postupu do finále, kde 3.5.2023 vyzveme na domácí půdě k souboji nenáviděné sešívky.
My chceme double.

AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)

Branky: 37. Minčev, 76. Sadílek. ŽK: 49. Panák – 61. Králík, 67. Potočný, 90. Sladký. ČK: 90. Králik. Rozhodčí: P. Hocek - J. Kubr, J. Šimáček. Návštěva: 11 562.

Sestava Sparty: Kovář – Vitík, Sørensen, Panák – Mejdr (3. Jankto, 78. Højer), Kairinen, Sadílek (78. Laci), Zelený – Minčev (60. Čvančara), Kuchta, Haraslín (78. Mabil).

Sestava Dynama: Janáček – Broukal (46. Bastl), Králik, Čoudek – Sladký, M. Čermák (73. Škoda), Hora, Potočný (90. Sluka) – P. Hellebrand, Čavoš (81. Penner) – Zajíc (81. Hais).

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?