Vorvaň Sektor | 28.08.2011 22:24

Nejsou to pro Sparťanského fanouška zrovna příjemné dny.
Po vyřazení z pohárové Evropy si řada z nás chtěla zlepšit náladu o víkendu, leč jeho začátek byl spíš dalším hřebíkem do pomyslné rakve.

Po dopolední prohře béčka se Zlínem v Počernicích přišla další s Jeruzalémskou U19 na Strahově a poslední slzu jsme uronili v Holešovicích, kde Jokerit udělal z našich krasobruslařů kašpárky.

Všechny naše naděje se tedy upnuly k začátku ligové soutěže našich kopretinek. Zhruba dvě hodiny před výkopem se začínáme scházet ve třetím poločase a příjemné chvilky u zlatavého moku si krátíme přípravou transparentu. Po přesunu na hřiště rozbalujeme transparent „HOLKY SPARTY NEJLEPŠÍ VŠUDE!, věšíme vlajku a začínáme nafukovat balónky. Náš kotlík nakonec čítá 20 fanoušků a vřele vítá příchozí hráčky.

Hráčky Plzně odolávají našemu úvodnímu náporu pouhých deset minut a pak začne kanonáda, za kterou by se nemusel stydět ani Arsenal v dobách své největší slávy. Po brankách Ireny Martínkové, Evy Bartoňové a rohu Anety Malinové, po kterém si soupeř dává vlastní branku, je slyšet pokřik „dejte jim bůra“ doplněný přáním „ale do poločasu!“ To si bere k srdci Eva Bartoňová, která rozjíždí další brankový příděl. Do půle jí ještě doplní Jana Sedláčková, Lucie Ondrušová a Lucie Martínková. Z prvního poločasu určitě stojí za zmínku dvě věci. Ve 40. minutě je utkání přerušeno a hlavní sudí běží k hlavnímu pořadateli, kterým je náš trenér Dušan Žovinec a žádá o vyvedení fanouška, který se z našeho kotlíku vydal na hřiště. Jednalo se o malou Klárku, která před týdnem oslavila první rok svého života, a toto bylo její první utkání Sparty. Po upozornění, že musí hřiště opustit, protože jinak by hrozilo ukončení zápasu, se jen ušklíbne a ještě před odnesením do ochozů naštvaně vyplivne směrem k rozhodčí dudlík. Škoda – netrefila se :-) Tou druhou věcí za zmínku určitě stojí hráčka Plzně s číslem 15. Teda ať se na mě dánští novináři nezlobí, ale pokud si dovolili Horvátha nazvat obtloustlým Hagim, tak by mě velmi zajímalo, jaký výraz by zvolili pro tuto prostorově výraznější hráčku.

Po poločasovém doplnění vitamínu „B“ jsme plni sil vyburcovat naše holky k dosažení dvouciferného počtu vstřelených branek. Ptáme se Domči Týlové, jestli za to, že vyvineme na Dušana nátlak a zařídíme jí účast na hřišti, nám na oplátku zaplatí každému rum. Bohužel ta na naší férovou nabídku nepřistupuje a tak se v druhé půli objevují na hřišti jiné čtyři nové tváře. Vzhledem k přítomnosti takzvaných „family fans“ (vorvaniacs.webnode.cz) se začíná skandovat také pokřik Vorvani, Vorvani, což si až moc vztahovačně bere náš trenér na sebe a začíná nám vyhrožovat náběhem pořadatelské služby a vyvedením z areálu :-) Dušane neboj, my to na tebe nepráskneme, že jsi o prázdninách přibral :-) Po dalších brankách Jitky Chlastákové a Káji Novákové plní svůj slib i naše oblíbenkyně Lucie Ondrušová (ne, že bychom ostatní holky také neměli rádi, ale viděli jste upoutávku na finále poháru žen v Čelákovicích? Ta Lucka je prostě k sežrání – KEDY :-) a dvěma góly završuje nejen krásné vítezství 11:0, ale i svůj Hattrick. Těch branek byla fakt fůra a začínáme se mezi sebou dohadovat, kolik to vlastně je. Jdu se tedy zeptat pána v obleku, který si celý zápas dělá poznámky, aby naší při rozsekl. Dozvídám se, že pravdu mají ti, kteří tvrdili, že jedenáct, ale na dotaz jestli bych si mohl vyfotit jeho poznámky, abych věděl i kdo dával branky mi slušně odpoví „Víte pane, ono je to těžký, ty holky vždycky po vstřelení branky udělají klubíčko a než se ke mně střelkyně branky otočí zády, abych si mohl napsat její číslo, tak se mi v tom klubíčku ztratí“ :-(

Zápas končí, následuje společné synchronní hopsání „kdo neskáče, není Sparťan“ a plácání. Sundáváme výzdobu a přesouváme se zpět do nálevny, kde oslavujeme jednoznačné vítězství. Tam od Luboše Žovince získávám seznam úspěšných střelkyň – díky Luboši. Jelikož nám hráči áčka připravili opravdu výživné prožití podzimu v Evropských pohárech, začínáme uvažovat nad možností jet na začátku listopadu podpořit naše holky do Lyonu, který má dle slov našeho kouče o několik set tisíc vyšší rozpočet než my. Blbý je, že zatímco oni tu částku mají v eurech, tak my v korunách, takže rozdíl je skoro třicetinásobný. Navíc holky Olympique Lyonnais jsou posledními vítězkami Ligy Mistrů. Uvidíme, nejdříve je potřeba postoupit přes Kyperský Apollon Limassol LFC a pak se děj vůle boží…

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 11:0 (7:0)

Sestava Sparty: Gazdíková - Mocová, Vyštejnová, Sedláčková, Malinová - Ondrušová, I.Martínková, Nováková , Bartoňová - L. Martínková , Ringelová