sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

Co se děje

Představujeme posilu - Tomáš POŠTULKA

alvaro_recoba 17.02.2007 23:34

Jméno: Tomáš POŠTULKA

Datum narození: 2.2.1974

Výška: 190 cm

Váha: 84 kg

Ligová bilance: 288/0

Číslo dresu: ?

Bilance v reprezentaci: 7/0

Post: brankář

Předchozí kluby: Sparta, Carmen Alajuela, Dukla Praha, FK Drnovice, Hradec Králové, Sparta, Teplice


Nejpřekvapivější zimní posilou Sparty se stal zcela určitě její bývalý dlouholetý gólman Tomáš Poštulka. Poté, co byl spolu s Tomášem Hunalem vyřazen z kádru Teplic, nikoho, ani jeho samotného ve snu nenapadlo, že by se mohl vrátit na Letnou, na místo, kde fotbalově vyrůstal a kde prožil nejúspěšnější roky své bohaté kariéry. V pátek 16.února byl však přestup potvrzen, Tomáš se po letech vrátil domů a Michal Bílek mohl spokojeně prohlásit, že doplnění kádru po jednom hráči na každém postu se podařilo. Místo v sestavě musel uvolnit Tomáš Grigar, pro kterého bude lepší strávit nějaký čas na hostování v jiném prvoligovém klubu (nejspíš Příbrami), získat zkušenosti a do Sparty se vrátit jako důstojný nástupce generace Blažků a Poštulků.

Tomáš Poštulka se narodil 2.února 1974. V té době jeho otec Jan chytal již třetí sezonu ze svých celkových osmi za Spartu. V šesti letech se i Tomáš vydal v otcových stopách a začal se objevovat v brance žákovských družstev Sparty. Zároveň procházel všemi reprezentačními výběry a byl velkým příslibem československé kopané. V roce 1991 okusil na jednu sezonu exotické angažmá – chytal v kostarické první lize za tým Carmen Alajuela. I do této karibské země se vydal spolu s otcem, který v jiném tamním mužstvu trénoval, ovšem poté se jejich cesty rozešly. Tomáš se vrátil zpět do vlasti, začal pravidelně chytat ligu za Duklu Praha, Petru Drnovice a v roce 1995 zamířil do východočeské metropole. V Hradci se brzy stal oporou týmu, velkou měrou se podílel například na vítězství Votroků v Poháru ČMFS. A tak nebylo asi pro nikoho velkým překvapením, když na malšovickém stadionu jednoho dne zazvonil telefon a na druhém konci se ozval tehdejší trenér Jozef Chovanec, hledající náhradu za Petra Koubu, který odešel do La Coruni. Do roku 1997 se tak datuje Tomášův první návrat do Sparty. Během necelých pěti let v naší brance získal pět titulů mistra, odchytal mnoho úspěšných utkání v Champions League a dočkal se i několika pozvánek do reprezentačního týmu. V kvalifikaci na Euro 2000 odchytal 7 zápasů, všechny vítězné. Téměř nikdy během tohoto působení na Letné však neměl místo jedničky jisté – vždy se pral s konkurencí ať už Michala Čalouna, Ivana Ondrušky, či Jaromíra Blažka.

Když navíc v roce 2001 přišel Petr Čech, z hostování v Příbrami se vrátil Michal Špit a k týmu se připojil i Petr Kouba, nezbylo už pro Tomáše místo a odešel do Teplic. Stejně jako v Hradci i zde se radoval z výhry v Poháru ČMFS a zapojil se do bojů v Poháru UEFA, kde podával báječné výkony při památné jízdě teplických touto soutěží pod vedením Františka Straky. Loni dosáhl i mety sta odehraných zápasů s čistým kontem a vstoupil tím do Klubu ligových gólmanů. Po pěti letech na Severu Čech však dostal od klubu loni před Vánocemi zprávu, že se s ním do budoucna nepočítá. Ozvala se tedy Sparta a znáte to... doma je doma.

Jako brankář je výjimečný ve dvou ohledech. Tím prvním je skvělý reflex. Říká se, že v tomto u nás nemá konkurenci. Dokáže bleskurychle zareagovat na střelu z bezprostřední blízkosti, či změnu jejího směru. Druhou věcí jsou penalty. Během působení v Hradci měl úspěšnost dokonce okolo padesáti procent a i ve všech dalších působištích dokazoval, že to nebyla náhoda. Nyní stojí před Tomášem úkol, na který nikdy nebyl zvyklý – krýt záda někomu jinému. A my máme jistotu, že když Jarda Blažek nebude moci nastoupit, bude o naši svatyni dobře postaráno.

Vítej zpět Tomáši!

alvaro_recoba

Diskuze k článku

Komentáře (7)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Dočkal Bořek

známka:

7 1

zápasy: 3
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

6 9

zápasy: 2
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kanga Guélor

známka:

6 8

zápasy: 4
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hložek Adam

známka:

6 7

zápasy: 6
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 6

zápasy: 6
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Vencano  Vencano  153

1.  Richtric  Richtric  153

3.  Malej Ondra  Malej Ondra  152

4.  vlada  vlada  151

5.  spartanekk  spartanekk  147

6.  Metacom  Metacom  142

6.  tony68  tony68  142

8.  Dalos  Dalos  141

9.  noe  noe  139

10.  Ládínek  Ládínek  136

10.  Skříň  Skříň  136

12.  inNatura  inNatura  135

reklama
reklama
Facebook

SPARTA - PLZEŇ

Vyhraje Spartička důležité utkání?

Bohužel prohraje (9)

Bude to remíza (16)

Vyhraje s odřenýma ušima (55)

Vyhraje jednoznačně (65)

Počet hlasů: 145

Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2019 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama