roboACS | 02.09.2022 06:48

Ve středu 31.8.2022 hrálo naše béčko od 16:30 domácí utkání s Jihlavou. Béčko hraje od nové sezóny na stadionu Viktorky Žižkov no a já tam včera konečně zase po delší době vyrazil.

Předzápasové soustředění jsme měli domluvené na 15 hodinu v restauraci Samosebou, která je jen kousek od stadionu a kde mají nějakou akci a točí Plzeň za 39,-, což je dneska už naprosto neuvěřitelná cena. Probíráme všechno možné a samozřejmě jsme i dost naštvaný po včerejším výkonu áčka. Všichni tak nějak doufáme, že si dneska spravíme chuť. Béčko poslední dva zápasy vyhrálo, ale herně to, dle mého názoru, nebylo ani jednou nic extra. Tak uvidíme co mladíci předvedou tentokrát.

Stejně jako v sobotu v Chrudimi i včera se tým musel obejít bez posil z áčka. S kapitánskou páskou nastoupil Petr Pudhorocký. V brance znovu Jakub Tůma. V základu je i Patrik Vydra, kterého trenér Michal Horňák podržel po jeho hrůzostrašné chybě ve víkendovém utkání. Nastoupil i Martin Suchomel a v útoku se sám pral Tomáš Schánělec. Na jednoho útočníka hrála i Jihlava. Hosté přijeli s rozestavením 4-2-3-1.

První poločas byl celkem vyrovnaný. Aktivněji začala Sparta po sklepnutí Vojtěcha Patráka se ale nikdo ke k nebezpečné střele nedostal. Ve 12 minutě dobře napadal brankáře Jihlavy Tomáš Schánělec, ale pokus Petra Pudhorockého ani volej Tomáše Jonáše v brance neskončil. Z gólu se tak bohužel radovali hosté. Stalo se to ve 22 minutě po standardní situaci. Centr na zadní tyč nešťastně srazil do vlastní branky Martin Suchomel - 0:1. Ovšem už ve 28 minutě bylo vyrovnáno. Z protiútoku doběhl Tomáš Schánělec až před pokutové území a předal míč vpravo nabíhajícímu Petru Pudhoreckému no a ten přeloboval hostujícího brankáře a potvrdil tak výborná čísla z úvodu sezóny - 1:1. Až do poločasu byla hra vyrovnaná, hodně bojovná, bylo i dost faulů a moc šancí už se neurodilo. Před pauzou ještě hosté zahrozili z centru, ale míč našel ve svých rukavicích brankář Jakub Tůma.

O přestávce jsme vyzkoušeli místní gastronomii. Liberecký mini pivovar, klobása i cigárko byli výborné. Už i na Žižkově ve stánku lze platit kartou. Do druhého poločasu vstoupila výrazně lépe Jihlava a brankář Jakub Tůma měl co dělat aby nad břevno vyrazil střelu Peřiny. Jenže o chvíli později to byl právě Jakub Tůma, který neudržel v rukavicích centrovaný míč a Tureček dostal hosty znovu do vedení 1:2. V 56 minutě vystřídal Zoubeleho obrovitý černoch Tall. Hráč, od kterého naši hráči doslova odpadávali, když se mu snažili sebrat míč. O chvilku později využil zaváhání Ondřeje Kukučky Peřina a přehodil brankáře a bylo hotovo -1:3. Sparta se už na nic nezmohla a hosté mohli ještě zvýšit, když právě Tall šel sám na brankáře, ale ten jeho střelu z úhlu vyrazil. Pak už se utkání jen dohrávalo, hosté si výhru v klidu pohlídali.

Na utkání se sešlo 324 diváků. Vstup byl povolen pouze na hlavní tribunu. Za brankou k tramvajové trati jsou ještě díry po montované tribuně, která tu léta stávala a na protilehlou na stání se nesmí. Docela smutný pohled na stav zdejšího stadionu. S pomocí bubnu se tentokrát na béčku i fandilo. Palec nahoru těm pár aktivním fandům. V sektoru hostů se ve druhém poločase objevili dva fandové.

Béčko tak po dvou výhrách nestačilo na Jihlavu a v tabulce mu po šestém kole a sedmi získaných bodech patří desátá příčka. Další utkání mládežníci hrají v neděli od 17 hodin na stadionu v Kvapilově ulici v Táboře proti místnímu FC Táborsko.

AC Sparta Praha B – FC Vysočina Jihlava 1:3 (1:1)

Branky: 28. Pudhorocký – 22. Suchomel (vlastní gól), 52. Tureček, 63. Peřina.

Žluté karty: 67. Suchomel – 83. Fila., 90. + 1 Piško

Sestava Sparty: Tůma – Suchomel (70. Novotný), Vydra, Kukučka, Horák – Jonáš, Patrák (62. Váňa), Pudhorocký ©, Kaštánek, Goljan (62. Kuchař) – Schánělec.

Sestava Jihlavy: Jágrik – Svoboda, Křišťál, Gabriel, Vedral – Piško, Tureček, Selnar (81. Lacko), Peřina (74. Fila), Křivánek (74. Ogiomade) – Zoubele © (56. Tall).

Rozhodčí: Křepský – Antoníček, Dohnálek, Šulcová.

Co se aktuálně mezi fans děje a co číst dále?

Odchází Sparťan. Díky Hanci!

Krok za krokem za osmi góly - report ze Seniorova memoriálu, zápasu Mladá Boleslav - Sparta a utkání Sparta B - Vlašim