majk | 14.12.2021 07:47

Dneska se podíváme na šestibodový, již 21. hrací týden "podzimu" roku 2021.

Sparta - Brondby

Zvládnuto!

V sestavě překvapil uzdravený Filip Souček s Kubou Peškem. Po dlouhé době se dočkal místa v základní sestavě i Matěj Pulkrab. Trošku mne zarazila infoška z twitteru ACS, že Souček absolvuje ostrý návrat na hřiště, když pár dní předtím odehrál skoro hodinu za béčko. Od našeho oficiálu bych čekal lepší práci.

Dánové kousali jen v úvodu, jejich rychlé přihrávky za obranu vypadaly, že mohou dělat problémy. Nadělaly však více ofsajdů. A když ne, s ne zrovna nebezbečnýma zakončeníma si poradil Holec. Po půl hodině jsme soupeře zatlačili. Nebyly z toho šance, ale převaha byla patrná. Klid nám krátce před poločasem přinesl Hanckův trestňák. Krásně utáhlá střela na zadní tyč potvrdila, že Hanci je při chuti nejen doma, ale i na hřišti. Takže gratulace.

Zkraje druhé půle přišla série zbytečných žlutých karet a velká šance Uhreho. Ten naštěstí minul, jistil to i tentokrát nesprávně zdvižený praporek. Pak přišla nejlepší možná odpověď. Peškovu střelu ještě hostující brankář kryl, na dorážku Hložana z hodně krkolomné pozice už však nikdo nedosáhl. Pecka Adame, i když se nedaří, za tu neustálou snahu sis nic jinýho nezasloužil! Je fajn, že spravedlnost není slepá do aleluja. Trochu naděje do žil mohlo přinést Kodani hloupé vyloučení Wiesnera, naštěstí Hedlund mířil vedle a než se darební hosté k něčemu kloudnému dostali, byl počet vyloučených vyrovnán. Do konce zápasu tak již bavila jen Sparta. Vidět Davida Pavelku táhnout brejk je k nezaplacení. Skóre ještě mohli navýšit Hanci s Haraslínem, ale nechali si to na jindy. Úkol splněn naprosto v pohodě. Zpětně stále mrzí opatrný výkon z Kodaně, ale za to jsem nadával v září a vracet se k tomu teď již nemá cenu.

Další zápasy

Cluj - Jablonec

Jablonec musel získat minimálně bod a měl k němu bohužel daleko. V první půli tam bylo pár závarů, ale nic nebezpečného. Domácí toho taky moc neměli, přesto šli v závěru půle do vedení. Jablonec v druhý půli zkoušel co šlo, ale byly z toho spíš jen brejky Cluje a když Debeljuh v 82.´ zvýšil na 2:0, bylo hotovo. To vyrovnání Randers v závěru domácího zápasu přišlo Jablonec prostě draho. Velká škoda!

Berlín "B" - Praha "Ž"

Tak jsem si v médiích přečetl jak bravurně, evropsky, vyspěle, to Slávie v Berlíně zvládla. No nevím, hned po vedoucí brance se nechala zatlačit, po sérii několika nebezpečných rohů domácí vyrovnali a Slávie se bravurně klepala až do konce pětiminutového nastavení. Někdy vůbec nechápu práci našich médií. Chápu, že Trpiš je po zápase nadšenej ze splnění cíle, ale nechápu, že to nadšení se obrazí i v médiích. Já bych byl teda pěkně nasranej, že jsme to nedohráli jinak. Ale třeba tomu prostě nakonec opravdu nerozumím. Jinak jim ta Konferenční liga sluší, i vzhledem ke koeficientům nezbývá než doufat, že si ji příští rok zahrajou znovu.

Liga

Sparta - Bohemians

Pavle Vrbo, konečně!!! Je to s tebou někdy hrozně těžký, ale má to cenu! Byl jsem úplně bez pochyb už po přečtení sestavy. Tak dlouho prosím o zúžení dvou středních defenzivních střev na jedno. Pulkyho v základu. Využít k rotaci velké možnosti střídání. S velkou radostí jsem po dlouhý době zapl známkování a napařil ti tam desítku. Tuhle misi beru za splněnou, na jaře začnem řešit některá jména. Vidíš, jak bys to měl snadný, kdybys mne poslouchal. Ale k zápasu.

Od začátku jasné vymezení pozic. Výborný pohyb křídel s podporou krajních beků, rychlé rotování míče z nohou středních záložníků. První střelecké pokusy Peška a Haraslína a po čtvrthodince branka Matěje Pulkraba. Miluju Dávida Hancka na krajním beku! Po mírném polevení probudila naše borce hlavička Nového do břevna a v posledních pěti minutách přišla smršť. Po dvou nahrávkách Hložana završil Pulky čistej hattrick a dal prostor ostatním. Poločasovou čtyřku dokonal Pavelka.

I na startu druhé půle musel přijít budíček, branka Nováka však pro předchozí ofsajd neplatila. Pak završil bůra Hanci a bylo hotovo. Po hodince Vrba naprosto správně stáhl dva naše polomarody Peška s tu sú Láďou Krejčím. Brutálně ofenzivní obrana Wiesner-Vitík-Panák-Hancko mne hrozně bavila. I když tempo opadlo, zajímavé momenty tam byly. Po tom šíleném programu naprosto pochopitelné, za stavu 5:0 se z toho nestřílí. Další dvojstřídání opět na pochvalu, dočkal jsem se i dua Dočkal-Karabec spolu na hřišti. Bohužel to nepřineslo tolik věcí, co jsem čekal, ale to přijde, až to bude třeba. Zaslouženej potlesk si pak vyslechl i Matěj. Na konci se přeci jen prosadili i hosté, to už ale dle komentáře pořádně vytočilo akorát Dominika v bráně. Dobrá práce hoši! Domácí ligová Vrbova bilance je dobrý základ pro dřív nebo později příchozí útok na titul!

Ostatní zápasy

Slovácko v deseti vyrovnalo vedení Hradce a v boji o titul tak připisuje z posledních tří zápasů první bod. Přesto musím opět smeknout před Votrokama. O půli prohrávali a v druhé dokázali Slovácku pěkně zatápět. Málem to vyšlo vniveč, když Vlkanova kopl tu penaltu naprosto hrozně. Nebylo tak divu, že na druhou už šel Rada. Jenom bod od Slovácka už je Baník, výhra 3:0 v Pardubicích byla klidnější než sami čekali. Zase se mi z lavičky trefil Sor. Jen na lavici byl tentokrát Almási a já si furt nemůžu pomoct, typologicky by se mi u nás fakt líbil. A čím dál tím víc přemýšlím i o Buchtovi, v tom našem pomalejším středu zálohy by mi asi taky pasoval. Každopádně Baník baví, kéž by jim to ještě týden vydrželo. Poznar porazil Karvinou. Tam aby se Páník zbláznil. Když pohrdnou i penaltou do šatny, těžko jim něco pomůže. Plzeň večer v pohodě sfoukla Liberec. Za zmínku stojí slušný výkon Plechatýho, vůbec bych nad ním nelámal hůl. Své momenty měli i Frýdek s Havelkou, bylo jich však pohříchu málo. Vyloženým zklamáním byl výkon Stocha, který šel na plac na začátku druhé půle a poprvé jsem ho zaregistroval až při pokusu o střelu v závěru zápasu.

Neděle byla náročná, po nočním UFCu (bravo Peňa a Oliveira!!!) zbyla síla jen na biatlonek a poslední kolo formulí. Tam jsem neměl favorita, fandím vždycky všem bílým mužům. Vidět z celý sezony jen poslední kolo bylo tak akorát. Ale zpátky k fotbalu. Budějovice potvrdily, že doma jim to svědčí. Za zmínku určitě stojí, že hned 10 z posledních 11 ligových zápasů skončilo overem a oba dají gól. To je po těch letech šedi fajn a určitě za to patří Horejšovi kredit. Snad ani nechci vědět, co se dělo v Jablonci. Teplice maj sérii a možná to dotáhnou až do baráže s Líšní. Druhou branku v řadě zaznamenal Fortelný, jen tak dál, Honzo! V Edenu si připsal 1+1 Bah a Stanciu.

Co nás čeká

Hradec Králové - Sparta

Tak jo, tohle nebude prča. Hradec je pro mne překvapením podzimu. Nejenže získává body, ale získává je zaslouženě. Hraje aktivní, běhavý fotbal. Přesto věřím, že nám vydrží pohoda a nakonec je na kvalitu udoláme. Podobně jako v prvním zápase. Vůbec bych se nedivil, kdyby to zlomila až síla naší lavičky, na které bych tentokrát chtěl vidět i Bořka. Jsem zvědavý, Pavle Vrbo, jak k tomu přistoupíš. Chtěl bych, abychom měli sestavu zápas od zápasu dle soupeře, očekávaného průběhu a aktuální formy. Vůbec by mne neurazil v základu Minchev. A Bořka s Pulkrabem bych vytáhl až budou domácí motat nohy. Ale co já ti budu..... Je mi vlastně buřt, jak k těm třem bodům dojdem, ale bylo by hrozně fajn je mít.

V Ďolíčku si to rozdaj slepej s hluchým. Čekám, že se projeví větší kvalita na domácí straně. Pardubický trenér asi hraje o život, byť si nemyslím, že by tu byl zástup trenérů, co by s tím týmem dokázali víc. Plzeň jede do Karviný a měla by to zvládnout i bez vykartovaného Beauguela. Jablonec jede na Slovácko. Domácí budou favorit, ale vůbec by mne nepřekvapil kříž. Kvalita Jablonce je jinde, než říká tabulka. V neděli čekám další koncert Kikina s Havelkou, výletníci z Budějovic opět nepřekročí svůj stín. Olomouc má doma Zlín, měla by to zvládnou. Teplice mají Boleslav a k tomu nic nemám. Asi už jsem skláře fakt nasral tím popichováním, tak si to nechám až dostanou trojku. Kolo a celý podzim zakončí Baník se Slávií. Ztráta Slávie by na závěr roku potěšila.

Tak jo, máme před sebou poslední zápas tohodle šílenýho roku, tak si ho pojďme užít. A pak už pomalu.....Na Bělehrad!!!