sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Navštívili jsme

Vedení Sparty je banda č*ráků (Sparta - Zlín, 21. kolo I. ligy 2016/17)

Hruškoun 19.03.2017 18:54

Slabší povahy musí prominout, ale jiný titulek ke článku ani nešlo zvolit. Už jen proto jak byl chytlavě zazpívaný, ale především z důvodu souvislosti s tím, co se v našem milovaném klubu děje. Někteří se mohou čílit nad touto formou vyjádření názoru části fanoušků při utkání se Zlínem, ale daleko důležitější je obsah. Ostatně ti citlivější mohou využít další vzkaz, jež náš kotel poslal na banneru. A to: „Jediné řešení – obměna vedení“.

Pánové Svoboda, Kotalík a Požár (+ nedávno ještě Otava) se v tom plácají a nevědí kudy kam. Dovedli nejslavnější, nejbohatší, nejúspěšnější a nejsilnější klub v České republice tam, kde se nyní nachází. Je v nejhorším rozpoložení za posledních několik desítek let. Jen a pouze jejich vlastní neschopností. A toho, že majitel Sparty Daniel Křetínský angažuje do vedení klubu místo předních fotbalových expertů a manažerů své kamarády, jež nemají potřebné znalosti, schopnosti a ani vlohy působit ve fotbalovém klubu (natož Spartě) v daných pozicích. Dalo by se i říci, že se k naší škodě Daniel Křetínský chytl špatné party. Každý si může projít více než 10 let jejich vlády a udělat si obrázek sám. Mnohé však již bylo řečeno. Tato parta potom ve svém amatérismu a absolutní zoufalosti dělá zoufalé činy, pardon chyby. Jedna z nich je angažování dalšího trenérského dinosaura Petra Rady. Tomu nemůžeme mít vůbec nic za zlé. Jen přijal nabídku, která se vyskytla. A jsem přesvědčen, že udělá co bude moci.

Domácí utkání se Zlínem bylo v předchozích sezónách naprosto běžným zápasem, který by nikoho nevzrušoval. Letos je však opak pravdou. Ukázalo se jako jedním z klíčových. Zlín sedící na čtvrtém místě tabulky hraje velmi dobrý fotbal, jež přináší ještě lepší výsledky. Dokáže zatápět komukoliv. Naopak my se nacházíme jen příčku a pár bodíků nad ním. Šlo tedy odrazit jeho útok na naší pozici. To se bezbrankovou remízou podařilo jen napůl. Uvidíme, jak budeme získaný bod hodnotit na konci ligy.

Co však zápas ukázal již nyní?

- Jádro fanoušků Sparty je věrné. Dorazilo nás téměř 8 tisíc, což v současné situaci můžeme považovat za zázrak. Během pár hodin vyprodaný sektor na derby ukazuje, že za klubem stojíme. V dobrém i horších časech. Vždyť kdo jiný by měl nést jeho prapor!? Odhodlání a síla bojovat a stát za milovanou láskou v nás je. Neustupovat a nevzdávat se- to je zákon Sparty!

- Kotel neúnavně fandil a byl 70 minut oporou týmu. Poté již dal najevo obecnou nespokojenost všech fanoušků Sparty se současnou situací. Kdy a jak také, že?

- Tým hrál agresivněji a důrazněji oproti předchozím utkáním. To chtěl Petr Rada změnit a asi se mu to daří. V příštím kole by to měl být základ a je třeba do toho šlápnout ještě více!

- Máme neustálý problém v obranných standardkách. Nicméně na to se dle trenéra Rady budeme teď 2 týdny zaměřovat. Křest ohněm bude v dalším kole.

- Tým zapomněl dávat branky. Třeba se chytne příště.

- Psychická odolnost, síla a víra hráčů a týmu je křehká. Můžeme jim ji dát my?

- Někteří hráči ukázali dobré výkony – Karavajev, Vácha, Hybš, Koubek, Šural. Teď je třeba, aby se přidali další!

- Tým je decimovaný zraněními a hrát musí i hráči bez formy a herní praxe, či nedoléčení. I když se snaží, tak prostě výkony vypadají hrozně. A pak to schytají dvojnásob jako například Václav Kadlec. Není na čase hráče podpořit? Zvlášť když je za dveřmi derby...

- Averze vůči vedení narůstá. Co si o vedení myslí fanoušci víme. Soudě z přístupu vedení to bude opačným směrem velmi podobné. Co s klubem zamýšlí Daniel Křetínský se nedozvíme. Několik let na toto téma (ani jiné) vůči fanouškům nekomunikuje. Ostatní pánové nám servírují prázdné (a hezké) fráze a skutek utek.

A do toho přichází utkání s největším rivalem. Možná ve správnou chvíli, jelikož se vše rozsekne. Je to zápas, který nás může nakopnout, nebo vygraduje současný stav. Není cesty zpět! Jelikož většího utkání není, měli bychom se pokusit se sjednotit. Na 90 minut zapomenout na žabomyší války, dohady a veškeré nesmysly kolem. Sparta je to, co nás spojuje a jen společně jsme silní! Proti všem! Proti nenáviděnému rivalovi dvojnásob!

Vedení a hráči přichází a odchází, jen my fanoušci zůstáváme a předáváme odkaz Sparty dál!

SPARTA FOREVER!

Hruškoun


AC Sparta Praha - FC Fastav Zlín 0:0 (0:0)

ŽK: Vácha, Mazuch, M. Kadlec, Karavaev - Matejov, Dostál

ČK: Matejov

Sparta: Koubek - Karavaev, Mazuch, M. Kadlec, Hybš - Šural, Vácha, Mareček (76. Holek), Čermák (68. Holzer), Néstor - V. Kadlec.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas (89. Beauguel), Gajič (56. Janíček), Matejov - Vukadinović, Živulič, Traoré, Kopečný - Fantiš (72. Diop), Holík.

Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hájek.

Diváci: 7842.

Fotogalerie

ACS - Zlín

Remíza 0:0 po dalším špatném představení. A k tomu zupácký lampion na lavičce. Kam kráčíš Sparto?

 

Diskuze k článku

Komentáře (8)

  Novinky na internetu
hrac

Stanciu Nicolae

známka:

6 0

zápasy: 8
góly: 4
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Nita Florin

známka:

5 8

zápasy: 8
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

5 8

zápasy: 7
góly: 4
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Šural Josef

známka:

5 7

zápasy: 3
góly: 14
ž. karty: 3
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

5 3

zápasy: 2
góly: 32
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  zbarda  zbarda  213

2.  MrSpartan  MrSpartan  198

3.  FVL  FVL  192

3.  Wafi10  Wafi10  192

5.  Rudej  Rudej  189

6.  radamell  radamell  188

7.  Skříň  Skříň  186

8.  Průcha  Průcha  183

8.  teddy  teddy  183

10.  spartanekk  spartanekk  182

11.  black.newt  black.newt  181

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama