roboACS | 13.05.2015 01:41

Po delší době mi zase vyšlo v práci volno na pondělí kdy juniorka hrála v Praze. Ne na Strahově, ale na Julisce. Takže si připisuji svůj první pražský výjezd s juniorkou.

Hrálo se na Julisce na hlavním stadionu. Bylo krásné jarní počasí a utkání přihlížela asi stovka diváků (mezi nimi i Zdeněk Ščasný, Guntter Bittengel, Jan Suchopárek), kteří tentokrát mohli postávat i na ochozu na stání, jak byl dříve sektor vlajkonoši hosté, kam se normálně při ligových utkáních nesmí. Já jsem si sedl na hlavní tribunu dole do první řady, abych měl, vědom si toho, že budu psát report, určitý nadhled. Nebyl otevřen žádný stánek, dokonce ani záchody, což bych řekl, že by asi mělo být pro fandy zpřístupněno.

Ve 14 hodin utkání začalo. První slabou střelu sice vyslal na našeho brankáře Vojtu Vorla Bezdička, ale jinak hned od úvodu převzala otěže utkání Sparta. V osmé minutě se zastřeloval Patrik Schick. No zastřeloval... trefil to zhruba stejně jako v sobotu ve druhé půli Timi Konate...

Na gól se tak čekalo až do 18 minuty. Martin Nešpor vybojoval kousek za vápnem trestňák a ten pak sám proměnil, když přízemní ranou k pravé tyči prostřelil hodně děravou zeď - 0:1. Jen o tři minutky později Ivan Schranz zpracoval dlouhý míč středem hřiště od Herolinda Shaly a přeloboval domácího brankáře - 0:2. Další šance Sparty na sebe nedali dlouho čekat. Ve 24 minutě si Schick vlevo povodil dva hráče a namířil si to do vápna, kde upadl, ale nepískala se penalta ani se nežlutilo. Hodně aktivní Schick se do další šance dral ve 26 minutě, kdy šli s Picaultem sami na brankáře, ale gól z toho nebyl. Na ten si diváci museli počkat až do 28 minuty, kdy po povedené akci Jirky Kulhánka poslal Picault zprava parádní centr do vápna, jeden z našich hráčů jej podskočil, ale Schick úplně sám neměl problém zakončit - 0:3.

Drtivý tlak Sparty pokračoval, ale další góly už do poločasu nepřidali Picault, jehož ránu k pravé tyčce krásně vytáhl domácí brankář, Schickovu střelu na brankové čáře zneškodnil domácí obránce a střelu domácího Zoubka vytáhl ze šibenice Vojta Vorel. Poločas tedy 0:3.
Začátek druhého poločasu pokračoval v režii Sparty. V 51 minutě poslal z levé strany míč do vápna Shala a Schick trochu se štěstím zvýšil hlavou na 0:4. Poté naši hráči trochu polevili a přestali hrát po stranách, což se jim do té doby hodně dařilo a tlačili se k brance středem hřiště. Dlouho se nic moc nedělo a tak zahrozila i Dukla. Po rohu míč propadl na vápně k domácímu Kulikovi a ten šmiknul nůžkami naštěstí hodně nepřesně. Sparta se zase připomněla až kolem 75 minuty. Nejdříve si vlevo Schranz narazil s Kitanovičem, přetlačil důrazem obránce a poslal míč pod sebe, ale střídající Juliš brankáře nepropálil. Vzápětí vznikla po našem rohu ve vápně pořádná trma vrma, kterou ukončil Juliš střelou vysoko nad. Kitanovičova střela z otočky zazvonila o levou tyč domácí branky. Kaňkou v závěru byl brejk domácího Gajeckého který zleva prostřelil Vorla a připravil ho tak o čisté konto - 1:4. Byl to tak zbytečný gól že ani světelná tabule jej nechtěla zobrazit a ač se domácí pořadatelé snažili jak chtěli, tak stejně až do konce utkání ukazovala 0:4 :)

V úplném závěru utkání měla Dukla ještě dvě další úplně zbytečné šance, ale na skóre se již nic nezměnilo a tak hodně posílená juniorka zaslouženě vyhrála na Julisce 4:1.

Jak jsem již psal tak nebyl otevřen žádný stánek s občerstvením a člověku v tom teplu přece jen dost vyschlo v krku a tak jsem utkání dohrál v jedné z dejvický hospůdek s výbornou čepovanou Plzní.

FK DUKLA PRAHA junioři - AC SPARTA PRAHA junioři 1:4

Góly: 85. Gajecký - 18. Nešpor, 22. Schranz, 28. a 51. Schick