roboACS | 26.09.2014 07:00

Po více než třech týdnech jsem dnes zase zašel na juniorskou ligu a rozhodně tohoto svého nápadu nelituji. Sparťanská juniorka poslední dobou rozdává radost svým fandům po plných hrstech a ani dnes tomu nemělo být jinak.

Naši mladíci poslední dobou jen vyhrávají a často i poměrně jasným gólovým rozdílem. Naposledy rozstříleli doma Slovácko 5:0 a ani dnešní soupeř neměl být nějakou větší překážkou. Liberec se pohybuje zhruba uprostřed ligy, ale ze 14 bodů které zatím letos uhrál, jich plných 13 získal na domácím hřišti. Tak si tak cestou v autobuse říkám, že dneska prostě nemůžeme nevyhrát. Ale znáte to, jak to ve fotbale chodí. Míč je kulatej a hraje se od 0:0...

Když si na recepci vyzvednu zápis o utkání čeká mě další velké strahovské překvapení. To že je v sestavě Manuel Pamič na to už jsem si celkem zvykl, ale vůbec jsem nepočítal s možností, že dnes uvidím na hřišti i poslední dobou se v áčku hodně trápícího hroťáka Romana Bednáře. Tak se ukaž Romane.

A ukázal se parádně. V první šanci utkání se ve 14 minutě neprosadil Jakub Pešek. Po kung fu zákroku Bong Won Chea Sparta zahrávala přímák těsně za vápnem, ale dost z rohu, Pešek si krásně naběhl na prostředek hřiště a napálil bombu do břevna. Chvilku poté Bednář zkoušel patičku, ale nerozuměl si ze spoluhráčem a tak místo ohrožení branky přišel protiútok Liberečáků, ale ten se naštěstí podařilo zastavit ještě hodně daleko od branky. Další zaváhání předvedl Milan Kadlec, kdy jeho malou domu vystihl hostující Tabeira, ale neprostřelil našeho Vojtěcha Vorla. No a to bylo asi tak to jediné co dnes Slovan Liberec předvedl směrem do útoku.

Během několika minut se už neřešilo jestli Sparta dnes vyhraje, ale o kolik vyhraje. První gól byl ještě hodně šťastný, to když ve zmatku před bránou dezorientovaný Zítka napálil odkopem míč do zad spoluhráče Janošíka a gól na 1:0 byl na světě. Ale naši hráči tomu hodně pomohli. Ten zmatek ve vápně vytvořili svým presingem, aktivitou a napadáním. No a pak se probudila zatím gólově spící Šípková Růženka Roman Bednář a s Libercem byl ámen. Liberečtí mladíci na něj evidentně nestačili a Bedna si na hřišti vlastně dělal co chtěl. Když ho nedokázali zastavit faulem tak z toho byl gól. Nejprve se prosadil ve 24 minutě po standardce ve vápně hlavou - 2:0. Ve 34 minutě po krásné individuální akci Honzy Špačka prostřelil všechno co mu stálo v cestě pravačkou - 3:0 a chvilku před pauzou po akci středem hřiště doklepl míč za čáru a bylo to 4:0. Čistý hattrick mu mohl překazit hodně aktivní Manuel Pamič, ale jeho lob ťukl jen do břevna.

Roman Bednář měl dneska svůj den. Prý hrál za juniorku na vlastní žádost. Asi sám ví, že to z jeho strany poslední dobou je v áčku hodně velká bída a chtěl si dneska zahrát a ukázat se. Ukázal se dobře. Ale stále je na čem pracovat. Juniorská liga má svojí kvalitu, ale úroveň Synot ligy je přece jen hodně jinde. Držme palce ať se Romanovi konečně začne dařit i v áčku. Třeba si něco nechal i na sobotu...

Do druhého poločasu již nenastupuje. Michal Horňák tým trochu prostřídal a tak nějak už tomu chybí ten presing a touha chtít vstřelit další góly. To také bohužel známe z áčka... Až v 66 minutě po levé straně krásně pronikl střídající Aleksandar Kitanovič, ale jeho akci zastavil brankář Zoul. V 68 minutě vystřídal kapitán Patrik Čavoš a pásku předal s trojkou hrajícímu Davidovi Matějkovi. V 80 minutě diváci zatleskali Surmajově střele těsně vedle pravé tyčky a poslední šanci na vstřelení gólu si Sparta vypracovala v 83 ale Mejdrovu povedenou akci pokazil Kadlec nepřesným centrem.

Sparťanská juniorka tedy dnes v tréninkovém areálu na Strahově rozstřílela neškodný Slovan Liberec 4:0 a upevnila si tak vedení v tabulce. Druhá Mladá Boleslav na nás ztrácí již 4 body.

Po derby sobotě se na další derby S můžete zajít podívat hned v pondělí 6.10.2014. Juniorka hostí sešívky na Strahově s výkopem ve 13 hodin.

AC SPARTA PRAHA juniorka - FC SLOVAN LIBEREC juniorka 4:0 (4:0)

Góly: 24. Janošík (vl), 26, 34 a 41. Roman Bednář

žk: Miskovič, Kitanovič - Ondráček, Machuča
Rozhodčí: Novák - Melichar, Petřík

Diváků: 50

Sestava ACS: Vojtěch Vorel - Milan Kadlec, David matějka, Manuel Pamič, Martin Toml - Miloš Stanojevič, Jan Špaček (67. Jan Mejdr), Jakub Pešek (59. Aleksandar Kitanovič), Patrik Čavoš (68. Jiří Kulhánek), Jiří Miskovič (75. Jiří Vokoun) - Roman Bednář (46. David Surmaj). Trenér Michal Horňák.

Sestava Liberce: Martin Zoul - Matěj Zitka (56. Martin Vojtěšek), Tomáš Egert, Lukáš Bouška (63. Ondřej Machuča), Hugues Douglas Djika (25. René Ambrož), Filip Drobílek (70.

roboACS | 26.09.2014 07:00 Vstoupit do diskuze