Bonyos | 05.08.2014 13:07

V pondělí 4. srpna čekal sparťanskou jednadvacítku druhý zápas letošního ročníku Juniorské ligy. Po úvodní remíze v Jihlavě 1:1 bylo na programu utkání s Baníkem Ostrava na domácí půdě na Strahově. Zápas sparťanské juniorky jsem ještě nikdy nenavštívil, a tak jsem se to rozhodl napravit a na kole jsem vyrazil na strahovský kopec.

I když moje trasa do tréninkového centra sparťanské mládeže neměla ani deset kilometrů, měl jsem po dojezdu do cíle pocit, že jsem absolvoval stoupání nejvyšší kategorie Tour de France na slavný vrchol Tourmalet. Především závěrečný výšlap s převýšením osmi procent mi dal pořádně zabrat :). Na oslavu svého dojezdu jsem si obkroužil Vítězný oblouk – Velký strahovský stadión a ke hřišti jsem dorazil akorát včas na úvodní výkop zápasu.

Mladí sparťané vstoupili do utkání velice dobře a jejich tlak byl již ve 2. minutě odměněn gólem, když Miskovič rozehrál standardní situaci na krátko a Macháčova tečovaná střela skončila v ostravské síti, 1-0. Postupem času se hra vyrovnávala, Baník usiloval o srovnání skóre, ovšem marně. Jeden z ostravských hráčů své úsilí trochu přehnal, až mu z toho praskly trenýrky :), snažení jeho spoluhráče zas způsobilo zdeformování rohového praporku. Patrik Schick, který se již propracoval do prvního týmu Sparty, si v první půli vypracoval několik šancí, ovšem vždy ho zradilo zakončení.

Do druhé půle vlétli mnohem lépe junioři Baníku, hráli mnohem aktivněji a deset minut téměř nepustili sparťany z vlastní půlky hřiště. Veliká šance na vyrovnání se naskytla po rohovém kopu, ale hlavička ostravského útočníka jen těsně minula Vorlovu branku. Sparťané využili soupeřovy otevřené obrany, Milan Jurdík sprintující podél pravé lajny našel přihrávkou pod sebe Jiřího Kulhánka, který přízemní střelou k pravé tyči skóroval a stav byl po necelé hodině hry 2-0. Dvacet minut před koncem utkání se nad Strahovem objevily husté černé mraky a vypadalo to na pěkný liják, a tak naprostá většina ze zhruba sto padesáti diváků (na zápase se byl podívat i Vítězslav Lavička, Martin Hašek, Jakub Dovalil, Manuel Pamič či Pavel Paska) šla předčasně domů. Já jsem zůstal až do konce (stejně nakonec nespadla ani kapka), sparťané ještě nějaké branky mohli přidat, protože ostravský tým byl poměrně slabý a minimálně další dvě brankové příležitosti hráči v rudých dresech měli, ale horší finální fáze je provázela po celý zápas. Jmenovitě se mi nejvíce líbil Patrik Schick, který byl silný v osobních i hlavičkových soubojích a vypracovával si hodně šancí, chyběl tomu jen gól. Dobrý výkon podal také Jiří Miskovič a střelec druhé branky Jiří Kulhánek. Brankář Vorel neměl téměř žádnou práci, protože za celý zápas šla na jeho bránu jen jedna pořádná střela.

Poté, co se zrušila sparťanská rezerva a síly našich nadějných mladíků se budou upírat výhradně k Juniorské lize, věřím, že tým vedený Michalem Horňákem dosáhne lepších výsledků i předváděné hry než minulou sezónu, kdy Sparta skončila na jedenácté příčce. Proti Baníku výkon i výsledek dobrý byl, tak snad to vydrží i do dalších zápasů. Příští zápas juniorky je na programu 18. srpna doma na Strahově proti příbramským mladíkům.

Sparta Forever!

Bonyos

PS: Až teď jsem zjistil, že roboACS již článek ze zápasu juniorky napsal, ale reportů není nikdy dost :).

AC Sparta Praha U21 – FC Baník Ostrava U21 2:0 (1:0)

Branky: 2. Macháč, 56. Kulhánek.

Sparta: Vorel – Kadlec (83. Mejdr), Matějka, Toml, Macháč - Pešek (89. Hovorka), Čavoš, Kulhánek (77. Kitanovič), Miskovič – Schick (69. Surmaj), Jurdík (88. Šíma). Trenér Horňák.

Baník: Macej – Kaša, Helešic, Opatřil (60. Čech), Behan, Byrtus (67. Hrdlička), Kundrátek (78. Špavelko), Celba, Tomšů (46. Ožvolda), Stronati, Petrus (54. Šašinka). Trenér Korytář.

ŽK: Kundrátek, Byrtus (oba Baník)