roboACS | 05.08.2014 07:11

Zdravím Vás Sparťani. Aby vám ten čas než nasednete do autobusů, letadel a aut směrem na Švédsko lépe utíkal, připravil jsem pro Vás krátký report z dnešního utkání juniorské ligy ve kterém Sparta na Strahově v tréninkovém centru hostila mládežníky z Ostravy.

V letošní letní pauze mi vedení Sparty připravilo tři velmi nepříjemné chvilky: 1. Stále jsem se ještě zotavoval z příchodu Breznaníka 2. Vůbec nechápu ani příchod Nešpora a 3. zrušili B tým.

Neříkám, že jsem na béčko chodil pravidelně týden co týden, ale párkrát za sezonu jsem se na něj zašel podívat. Většinou na Strahovskou hůrku, ale občas jsme s kamarády zavítali i na nějaký ten výjezd. V minulé sezoně jsem třeba byl na parádním výletě ve Štěchovicích nebo na jaře na Proseku. A pak najednou přišel ten šok - béčko se ruší. Sere mě to jednak z toho důvodu, že jsem se těšil na celkem zajímavé výlety za soupeři po Praze a nedaleké výjezdy. Letos do čfl postoupili třeba Benešov nebo Slavia Louňovice, tedy městečka a vesnice ke kterým mám, vzhledem k tomu kde jsem část svého života žil a třeba studoval, celkem pozitivní vztah a rád se tam vracím. A druhej důvod proč mě to sere je, že si pamatuji hodně dobře, jak vedení hlásalo, že si jako jediní ligisté necháme béčko a že se ten tým bude prolínat s juniorkou ve stylu, že kdo už převyšuje juniorku, bude dostávat více šancí v béčku a postupně se třeba posune do áčka. A hlavně budou všechna mužstva Sparty trénovat na jednom místě pod trenéry, kteří budou hráče vést k tomu, co chceme aby hrálo naše áčko. A najednou změna. Nepostoupilo se do národní ligy, zrušíme béčko a hráče pošleme tři tam, tři jinam, tři zase támhle do tý prdele u Hradce... A taky jsem tam měl jako permanentkář vstup zdarma. Tak oni jako zdražej permice o tři kilča a zrušej jednu z velkých výhod - vstup zdarma na čfl. Huhuhu :D

Na Strahově dnes panovalo příjemné fotbalové počasí. Před zápasem lehounce sprchlo, nebylo žádný velký dusno, zpočátku ani vítr nefoukal. Na kopeček nad Prahou se vyšplhalo odhadem něco málo přes sto fanoušků. Kromě lidí ze Sparty (Víťa, Srníček, Hřebík) jsem zahlédl i Pasku, Dovalila a bývalé hráče áčka reprezentoval Manuel Pamič s rodinkou.

Úvodní výkop utkání se jako již tradičně opozdil zhruba o pět minut. Sparta začala velice svižně a hned ve druhé minutě po přímáku vypálil Macháč a s pomocí teče míč překonal bezmocného Maceje - 1:0. Bohužel další minuty utkání již tak svěží nebyli. Bylo tam pár nadějných průniků rychlonohého Peška a Kadlece po pravé straně, ale zakončit je přímým ohrožením branky se našim hráčům povedlo jen jednou. Jinak Sparta kontrolovala hru. Chachaři měli celkem slušnej přechod do útoku, ale v pokutovém území prostě vládli naši hráči a tak jsme soupeře k žádné větší šanci nepustili. Poločas tedy 1:0.

Poločasová pauza na Strahově znamená přinutit se k chůzi do poměrně vzdálené restaurace Třetí poločas, která změnila majitele a ze stěn zmizely všechny ty krásné šály a nahradily je takové ty obrázky Sparty jak je známe třeba z fanshopu a plakát se základní jedenáctkou ještě z dob, kdy za áčko chytal Švenger. Jen tak okrajově...doby kdy ještě fungovalo naše béčko pamatuje i dřevěnej stánek s občerstvením u rohu hřiště. Ale ten byl dnes zavřenej.

Úvod druhého poločasu je chvíli v režii Baníku a v 53 minutě střídající Šašinka po rohu hlavičkuje jen těsně mimo naší branku. O chvíli později je v podstatě rozhodnuto. Pešek vhazuje aut, Jurdík nachází v pokutovém území zcela osamoceného Kulhánka a ten nemá problém skórovat - 2:0.

Sparta i nadále v pohodě kontroluje hru. Někdy kolem 70 minuty se nad Strahovem začne hrozivě zatahovat a zvedá se vítr. Tak si tak říkám hlavně aby nebyl nějakej vítr i v naší obraně. Ale všechno je v pohodě a probíhá v klidu stejně jako v předchozím průběhu utkání. Závěr zápasu je navíc rozkouskován množstvím střídání. V 84 minutě musel být střídán Kadlec, který před tím dlouho ležel v péči lékařů za postranní čarou. Snad bude v pořádku. Přesto ještě v úplném závěru mohl padnout třetí gól, ale střídající Šíma zbytečně hamounil a šanci zlikvidoval hostující gólman. Jeden z našich hráčů tam byl úplně sám před brankou.

Juniorka tedy po úvodní remíze 1:1 v Jihlavě dnes brala všechny tři body za výhru 2:0 nad Baníkem.

Vy všichni kdo jedete do Švédska si ten výlet pořádně užijte a hlavně přivezte postup. Já do Švédska bohužel nejedu a tak se zase v hledišti potkáme až v sobotu večer v Příbrami.

AC SPARTA PRAHA juniorka - FC BANÍK OSTRAVA juniorka 2:0 (1:0)

Góly: 2. Macháč, 57. Kulhánek
Rozhodčí: Lerch - Fišer, Koval
asi 100 diváků

Sestava ACS: Vorel - Kadlec (84.Mejdr), Matějka, Toml, Macháč - Pešek, Čavoš, Kulhánek (77.Kitanovič), Miskovič - Jurdík (88. Šíma), Schick (69.Surmaj). Trenér Horňák.

Sestava Baníku: Macej - Kaša, Helešic, Opatřil (60.Čech), Behan, Byrtus (66.Hrdlička), L.Kundrátek (79. Špavelko), Celba, Tomšů, Stronati, Petrus (53. Šašinka).

roboACS | 05.08.2014 07:11 Vstoupit do diskuze