sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

reklama

O Spartě s ...

Lenka Gazdíková

Mildouch 05.03.2008 15:52

Lenka Gazdíková patří k řadě fotbalistek, které v poslední době rozšířily již tak značně nabitý kádr pod taktovkou Dušana Žovince. Netrvalo ani příliš dlouho, aby se u nás nová zahraniční posila rozkoukala a našla si své místo v brance. Když byla navíc sparťanskými fanoušky vybrána jako Nejhezčí fotbalistka za rok 2007, nebylo nad čím váhat a předání drobných cen jsme spojili i s krátkým rozhovorem, který vám nyní přinášíme. Přečíst si můžete nejen o naší nejvyšší fotbalové lize, ale i bojích našich holek v Poháru UEFA a chybět samozřejmě nemůže ani pár dalších zajímavostí a dozvíte se, proč třeba na zádech nosí netradiční číslovku 13. Sympatické brankářce touto cestou děkujeme za ochotu a přejeme hodně štěstí do dalších bojů v našem dresu.

Rozhovor asi nemůže začít jinak, než tradiční otázkou – co tě přivedlo k fotbalu a jak jsi se dostala do branky?
Mám dva bratry a bratrance, co hrával v Bratislavě. Když jsme si spolu šli zakopat na zahradu, tak mi jako jedinému děvčeti ani nic jiného nezbývalo a nakonec už to dopadlo tak, že jsem u fotbalu zůstala.

Jaká byla tvoje první reakce, když se ozvala Sparta s nabídkou k přestupu?
Samozřejmě jsem byla překvapená, ale na druhou stranu mě potěšilo, že má někdo takový zájem. Přeci jen Sparta je mnohem víc, než ostatní české i slovenské kluby.

Co pro tebe v současnosti Sparta znamená?
Do Prahy jsem sice přišla také kvůli studiu, ale hlavním lákadlem byl právě fotbal. Sparta se už prostě stala nedílnou součástí mého života.

Chytat v takovém klubu asi není nic lehkého. Soupeřky si většinou odvážejí docela slušné příděly a brankářka se za reprezentační obranou do hry moc nedostává.
V lize už to tak vypadá. Je pravda, že si někdy moc nezahraji, ale na druhou stranu si to bohatě vynahradím při trénincích a pak hlavně v Poháru UEFA a reprezentaci. Mezinárodní zápasy už jsou o něčem jiném a tam si zachytám až až.

Po podzimu máte zatím na prvním místě tříbodový náskok na Slavii. Vzájemný zápas ale skončil možná až překvapivě vysokou výhrou 9:0. Pokud neprohrajete v odvetě, bude již o titulu rozhodnuto nebo by ještě případně mohl pozlobit i někdo z ostatních?
Takhle zatím ještě o titulu neuvažujeme. Nesmíme podceňovat ani Slovácko, které má také velmi kvalitní tým a ve vzájemném zápase nás dokonce potrápilo mnohem víc než Slavie. To jsou dva soupeři, co nám to mohou znepříjemnit, ale samozřejmě doufám, že se nám podaří obhájit titul.

Není třeba až příliš svazující nastupovat do utkání s papírově slabšími soupeřkami s nutností pokaždé zvítězit, když se nic jiného než povinné tři body nepřipouští?
To je pravda, hlavně když nastupujeme do některých utkání se slabšími týmy, ale my hlavně chceme pokaždé na hřišti podat co nejlepší výkon a společně s ním pak přijdou i branky a důležité body.

Na podzim byl náš klub často propírán v médiích a kvůli známým výstřelkům našich hráčů se o něm nehovořilo příliš lichotivě. Vnímaly jste i vy nějak tento tlak, který byl na Spartu vytvářen?
Naštěstí ani příliš ne. Samozřejmě tomu člověk neutekl, ale nijak zvlášť jsme tomu nevěnovaly pozornost.

Stejně jako naši fotbalisté se i vy pravidelně účastníte bojů v pohárové Evropě. Postup z kvalifikační skupiny v Izraeli se ale nerodil nijak lehce. Můžeš nám v krátkosti přiblížit tyhle dramatické boje (Clujana 1-1, AEK Kokkinochovion 19-0, Maccaibi Holon 4-3)?
První zápas jsme hrály s Rumunkami, sice jsme od začátku měli více ze hry, ale brzy jsme dostaly gól a až ke konci se nám podařilo vyrovnat. Hrály jsme lépe než soupeřky, ale byly to docela nervy. Druhé utkání bylo spíše otázkou skóre a nakonec jsme mohly dát i více branek. Začátek posledního zápasu proti domácím už nám ale nijak zvlášť nevyšel, v poločase jsme prohrávaly o dvě branky, ale nakonec se nám výsledek podařilo otočit a možná i o to víc jsme se pak radovaly z vydřeného postupu.

V další fázi už na vás čekala podstatně silnější družstva. Sportovní cíl, kterým byl postup do závěrečných skupin, se sice podařilo naplnit, ale zde už skončila Sparta bez bodu. Podle výsledků to byly docela vyrovnané souboje. (Kolbotn 1-3, Brondby 1-2, Lyon 1-2) Co chybělo, aby to dopadlo lépe?
Oni nebyly těsné jenom ty výsledky, ale i předvedená hra. Myslím si, že nám k nějakému bodu příliš nechybělo. Oproti loňskému jsme na tom byly mnohem lépe třeba po kondiční stránce a nebyla to naše slabina. Utkání jsme odehrály dobře i takticky, ale nakonec asi rozhodlo neproměňování šancí a individuální chyby. Některé bohužel padají i na mojí hlavu.

Ze šesti pohárových utkání jsi odchytala pouze dvě. Když na konci podzimu ukončila svou úspěšnou kariéru Zuzka Pincová, asi ti v brance ubyla velká konkurence?
To asi ano, ale se Zuzkou jsme si výborně rozumněly. Měly jsme společné tréninky a vzájemně jsme se podporovaly i v reprezentacích.

Kromě toho, že se z tebe tedy asi brzy stane naše brankářská jednička, stejný post ti již delší dobu patří ve slovenské reprezentaci. Můžeš zkusit stručně porovnat oba reprezentační výběry a nejvyšší fotbalové soutěže?
Když budeme srovnávat se zahraničím, což je vidět třeba při měření sil mezinárodních zápasech, tak česká liga není nic moc. Jsou tu tři-čtyři slušné týmy a zbytek už je výrazně slabší. Slovenská je na tom ještě o něco hůř. Tam rozhoduje prakticky jen jeden vzájemný zápas. Co se týká reprezentace, tak česká je na tom o hodně lépe, ale my teď máme nové vedení a myslím, že to brzy bude lepší.

Fotbalisté se rádi chlubí tím, že si na soustředění berou počítačové hry nebo se věnují drobnému hazardu. Jak si krátíte čas vy?
Je to podobné. Většinou si bereme notebooky a sledujeme filmy, které si pak vzájemně prohazujeme. Já také docela ráda čtu, takže mám přibalenou i nějakou knihu. Naposledy to byl třeba Záhir od Paula Coelha.

Co posloucháš za muziku?
Nemám žádný vyhraněný styl, ale svého oblíbeného Robbieho Williamse si ráda poslechnu při každé příležitosti.

Na zádech nosíš poměrně netradiční číslo 13. Co tě vedlo zrovna k této volbě?
O tomhle jsem zrovna nerozhodovala já. Prostě mi bylo přidělené. Ze začátku jsem to sice možná trochu brala jako nešťastné číslo, ale máme u nás přísloví „Třináct, Bůh při nás“, takže už na to koukám tak, že mi asi bylo souzené.

Jaké máš oblíbené kluby a fotbalisty? Měla jsi nějaký brankářský vzor?
Hodně sleduji Manchester United. Jednu dobu jsem velmi obdivovala Fabiena Bartheze a hlavně Ikera Casillase. Nyní už samozřejmě sleduji především Petra Čecha.

Rozhovor se pomalu blíží ke konci, takže opět dojde na další tradiční otázku. Znáš internetové stránky www.spartaforever.cz?
O těchto stránkách vím a občas se na ně podívám.

Nedávno na nich ve spolupráci s magazínem „Sparta, do toho!“ proběhl další ročník ankety o Nejhezčí fotbalistku Sparty. Po Zuzce Kozlové jsi druhá fotbalistka, která se může pyšnit tímto titulem, ke kterému samozřejmě gratulujeme. Kdybys měla vybírat ty, pro kterou spoluhráčku bys hlasovala?
Volila bych Irču Martínkovou.

A pokud bys měla vybrat nějakého sympaťáka mezi našimi fotbalisty?
Tady bych asi vybrala Míru Matušoviče.

Chtěla bys na závěr ještě něco vzkázat fanouškům?
Fanděte Spartě i nadále! Jak klukům, tak i nám a přijďte se na nás někdy podívat!

Fotogalerie

Lenka Gazdíková

Nejhezčí fotbalistka Sparty 2007

Lenka Gazdíková I.

Lenka Gazdíková II.

Lenka Gazdíková III.

 

Diskuze k článku

Komentáře (10)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Nita Florin

známka:

5 8

zápasy: 18
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Stanciu Nicolae

známka:

5 8

zápasy: 19
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Frýdek Martin

známka:

5 7

zápasy: 20
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Tetteh Benjamin

známka:

5 7

zápasy: 21
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

5 6

zápasy: 21
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Fotr  Fotr  501

1.  bbs  bbs  501

3.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  495

4.  milhaus9  milhaus9  470

5.  shvexa  shvexa  457

6.  recchi  recchi  455

6.  Klerenc  Klerenc  455

8.  Vencano  Vencano  452

9.  FVL  FVL  448

10.  soty66  soty66  447

11.  alf1  alf1  446

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama