krausik | 20.03.2006 07:55

První Mistrovské zápasy
Dorostencům Sparty se vůbec nepodařilo úvodní domácí utkání jarní části soutěže: A-dorost prohrál v derby se Slavií 3:0! C-dorost prohrál též se Slavií 2:0! Doufejme, že se dorostencům bude v následujících utkání lépe dařit.

Žáci Sparty byli o hodně úspěšnější, než naši dorostenci. A-žáci, tým který vede MARTIN FRÝDEK, dokázal porazit pražský Motorlet 2:1. Oba góly vstřelili hráči narození ročník 91 z penalty. První gól vstřelil Kmoch, druhý Jirásek. C-žáci vedli již o poločase, který se v mladších žácích hraje 30 minut, 2:0! Ve druhém poločase již gól nepadl a tak jsme i ve druhém žákovském utkání proti Motorletu vybojovali tři body. V obou žákovských kategoriích jsme si díky výhře pojistili vedení.

Stáž v Amsterdamu
Pokud si ještě vzpomínáte, v jednom z podzimních čísel časopisu "Sparta, do toho!" se objevil článek, ve kterém sparťanské vedení slibovalo výměnné pobyty, kterých se budou zůčastňovat trenéři a hráči mládežnických týmů. Zdá se, že vedení sliby plní. Před čtrnácti dny se na týdenní pobyt do Amsterdamu vydaly tři mládežnické týmy! Tohoto pobytu se zůčastnil A-dorost, D-dorost a A-žáci Sparty. Tyto týmy mimo jiné navštívily i velmi atraktivní utkání Ajax Amsterdam-Sparta Roterdam. Toto utkání skončilo exhibicí Ajaxu-6:0! Ve středu dopoledne se hráči mohli podívat i na trénink A-týmu Ajaxu. A-dorost remizoval v přítelském utkání s A-dorostem Ajaxu 1:1. Branku za Spartu vstřelil Kokoška. Jen doufejme,že se v budoucnosti bude přibývat podobných projektů, že se naše mládež bude prosazovat více do a-týmu a že se nám to bude vyplácet podobně jako Ajaxu!

Všechny zápasy Mistrovských utkání mládeže Sparty se rozjedou začátkem dubna!

krausik | 20.03.2006 07:55 Vstoupit do diskuze