roboACS | 14.03.2017 14:22

Kvůli pracovním povinnostem jsem nebyl v neděli na výjezdu do Mladé Boleslavi a tak abych neměl fandovský absťák naordinoval jsem si na pondělí 13.3.2017 fotbalově-hokejový den.

Z postele mě vytáhlo i sluníčko. Sice ještě nehřálo tak úplně jarně, rtuť teploměru se líně vyšplhala k nějakým sedmi nad nulou, ale i když jen svítí a nehřeje hned je ten den nějak veselejší. Sparta přivítala od 11 hodin v tréninkovém areálu na Strahově toho času vedoucí Mladou Boleslav. V dresu Sparty jsem poprvé na živo viděl Rumunskou posilu Bóžu Vatejelu. Z kádru áčka hrál v základu i po zranění se vracející Daniel Holzer. Chytal Viktor Budinský, kterého v před sezonním vydání Sport magazínu najdeme na hostování jako jedničku v základu áčka Mladé Boleslavi. Ovšem stejně jako Martin Nový ze známých důvodů nemohl už jít na další hostování v jedné sezoně a tak kariéry obou hráčů momentálně pokračují v juniorce. Z Mladoboleslavských mají ligové zkušenosti Miroslav Keresteš, Jan Kysela, Kevin Malpon či Ladislav Takács.

Úvod utkání a vlastně i celý první poločas patřil jednoznačně hostům. Hráli aktivně v pohybu a byl to z jejich strany koukatelný. Přicházeli i jejich šance, ale naštěstí jim trochu chyběl klid v koncovce. Jednu povedenou tvrdou střelu z dálky vyrazil Budinský na roh. Sparťané hrozili z protiútoků. Postupně se hra vyrovnala a po pauze to byla Sparta, kdo jako první udeřil. A to hned dvakrát během jedné minuty. Dvě moderní rychlé přímočaré akce přinesli dva krásné góly. Nejdříve dlouhý míč za obranu a krásný lob Christiana Frýdka a po chvilce rychlá akce po pravé straně, přesný centr a nekompromisní hlavička Jana Špačka - 2:0.

Ani dva rychlé góly hosty nesrazili do kolen a po trestném kopu zakrouceném krásně k pravé tyči snížil Takács. I vyrovnávací gól padl po standartní situaci. Od tyče se míč odrazil zpět do malého vápna, kde se nejrychleji zorientoval Král a bylo vyrovnáno 2:2. Svůj díl viny na gólu nese i brankář Budinský. Už o dvě minuty později vrátil Spartu do vedení krásnou střelou záložník Martin Palečko.

Zhruba v té době mi na mobilu pípla zpráva od aplikace isport.cz, že Sparta odvolala od áčka oba hlavní trenéry. Toho oficiálního Tomáše Požára i toho neoficiálního Davida Holoubka. Oba dva se vrací do svých dřívějších funkcí. V době kdy už si o tom štěbetali i fotografové u hřiště a řešili jsme to s fandy v hledišti padl čtvrtý gól Sparty. Po další rychlé a moderní brejkové akci se prosadil střídající David Surmaj. Hosté nás v závěru ještě přitlačili, měli i několik náznaků šancí. Jedna taková přišla i po nepřesné komunikaci mezi brankářem a obránci. Ale žádný další gól již nepadl. Juniorka Sparty tedy vyhrála 4:2 a na vedoucí Mladou Boleslav po dvacátém kole na třetím místě ztrácí pouze tři body.

Po utkání jsem si zajel zařídit nějaké rodinné povinnosti abych už v půl páté seděl s kamarády na pivku ve Vysočanské hospodě U Brázdů. Ano správně skončilo hokejové rozbruslení a začala ta pravá zábava to jest play of. První utkání s Kometou se hrálo v pondělí od 18:30 v 02 aréně. Na hokej chodím jen občas. Byl jsem dvakrát na základním rozbruslení a jednou na semifinále hokejové ligy mistrů. Ale play of to jsou jinačí hokeje. Viděl jsem pěkný hokej.

Nechyběly góly, ostřejší zákroky ani bitky. Tak to mám rád. Navíc přes 11500 diváků vytvořilo i velmi dobrou atmosféru. Snažili se oba kotle. Hostujících fandů přijelo jako vždycky hodně a byli domácím více než důstojným soupeřem. Sparta začala dobře. Přesilovku 5 na 3 jsme sice ještě nevyužili, ale pak dal Jarda Hlinka gól v pokračující přesilovce 5 na 4. O pár vteřin později se střelecky prosadil Vrána - 2:0. I na dále se hrálo hlavně v režii Sparty, ale žádné další góly již nepřišli. Ve druhé třetině hosté snížili. Třetí třetina byla z pohledu Sparty špatná. Zbytečně jsme zalezli a začali bránit. Což se nám v závěru vymstilo a hosté utkání dvěma góly otočili a v sérii tak vedou 1:0. Zápas zaujal i zraněním rozhodčího, za kterého nebyla náhrada a tak zhruba 30 minut dohlíželi na pravidla hry pouze tři pruhovaní.

To jsem ještě netušil, že ten největší pondělní šok mě čeká až po zápase v hospodě u pivka. To že fotbalovou Spartu bude trénovat Petr Rada tak to je opravdu šok. Co jsem komu udělal? Na jednu stranu je sice pravda, že to je člověk který je bouřlivák a nebojí se říct co si myslí, seřvat kohokoli a snad i ty naše hvězdy donutí jezdit po prdeli. Na druhou stranu si nějak nepamatuji, že by s týmem, který trénoval udělal poslední dobou nějaký větší úspěch. Nevím třeba se pletu, ale zrovna jeho angažování mi nepřijde jako nějaké koncepční a dlouhodobé řešení...

V pátek ve 20:15 se uvidíme na Letné. Hrajeme se Zlínem.

AC Sparta Praha U21 – FK Mladá Boleslav U21 4:2 (0:0)

Branky: 57. Frýdek, 58. Špaček, 75. Palečko, 85. Surmaj – 71. Takács, 73. Král.

ŽK: 31. Pavlík - 63. Král, 65. Kysela.

Sparta: Budinský – Pavlík, Penc, Vatajelu (83. Surmaj) – Palečko, Cabadaj, Nový, Císařovský (88. Balvín), Holzer (46. Sváta) – Špaček (90. Wala), Frýdek Ch (73. Novotný).

Mladá Boleslav: Vejmola – Král, Vodháněl, Takács, Kysela (87. Kořínek) – Olegovič, Albina, Zabilanský (66. Novotný), Malpon (22. Baran, 87. Malý) – Keresteš, Dohnalík (79. Košek).

Rozhodčí: Váňa – Dobrovolný, Hájek.