sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Názory

S Holoubkem vyletíme k titulu

Šoumen 02.10.2016 23:06

Současné čtvrté místo a ztráta šesti bodů na to první je sice nepříjemné, ale rozhodně to není neřešitelná situace. Sparta může v této sezóně ještě slavit titul. Za předpokladu, že se trenérem Sparty stane David Holoubek. A všichni v klubu i fanoušci budeme makat a táhnout za jeden provaz! Za jediným cílem! A to i přesto, že se na začátku, či v průběhu něco nepovede, nebo budeme muset společně překonat překážky či těžší chvíle.

Dinosauři ven

V první řadě je po roce a půl velmi osvěžující, že nemáme na lavičce trenérského dinosaura. David Holoubek ztělesňuje trenéra, který očividně o fotbalu přemýšlí, snaží se zachytávat jeho vývoj, nespoléhá jen na individuální kvalitu hráčů, je do něj blázen ( v dobrém slova smyslu), srší energií, vzdělává se a v jeho rejstříku i slovníku hrají prim náročnost, rychlost, nasazení, poctivá práce a dravost. To už samo o sobě přináší důvěru (a podporu) fanoušků a věřme, že i hráčů a vedení. Jiná cesta k úspěchu prostě nevede!

Licence je k smíchu

A že nemá dostudovanou nějakou potřebnou licenci? Tak trenérskou bezesporu má, tak o čem je řeč. Navíc, při zápase v Brně jsme v podobě paní „FIFA licence rozhodčí“ názorně viděli k čemu tak asi nějaký papír může být. A pokud ji bude svaz a jeho pravidla přeci jen vyžadovat? Cesta se dá najít vždycky. I když občas vede trochu oklikou. Nemělo by být na samotných klubech a jejich zodpovědnosti to, koho si chtějí nominovat do trenérského křesla? A pokud by nás za to chtěli penalizovat, no a co. Hra na férovou a hodnou Spartu již zašla někam jinam (že si necháváme mnohé líbit), takže návrat k nějaké té špetce arogantnosti by nám určitě neuškodila. Jsme SPARTA, a proto můžeme jít vlastní cestou.

Stop vydírání od Liberce!

Jindřich Trpišovský je bezesporu velmi zajímavou možností, jak vyřešit současnou situaci. Leč je v Liberci. A historie nám ukazuje, že jsme s tímto klubem (majitelem Karlem) dělali mnoho „obchodů“, ale v drtivé většině jsme na nich nevydělali. Spíše jsme vždy byli ve velmi nekomfortní situaci a časovém presu a museli tak přistoupit na jejich pravidla hry a podmínky. A nyní se nacházíme ve velmi podobné výchozí situaci. Takže za mě bych s klidem počkal, až nebude Jindřich Trpišovský smluvně vázán k tomuto klubu.

Využijme potenciál Strahova

Mohli bychom sestavovat dlouhé seznamy důvodů proč by se David Holoubek měl, či neměl stát trenérem A týmu Sparty. Sestavovat je můžete sami, nebo to nechat jiným včetně novinářů. Kromě některých již výše zmíněných bych zmínil to, že naše mládežnické centrum na Strahově chrlí řadu nadějných hráčů, ale tohoto potenciálu nedokážeme plně využít. Povětšinou na pomezí dospělého fotbalu díky absenci B týmu přechází a hrají jinde. Není čas vsadit na naše mladé fotbalisty, jež mají dlouhodobě zažitý systém hry a přístup k fotbalu? Samozřejmě, je důležité je doplnit několika zkušenými a kvalitními fotbalisty. To by mohla být cesta i do budoucna?! Konečně začít využívat vychovávanou kvalitu a mít jasně nastavenou sportovní strategii od přípravky až po A tým. Však Sáček, Čermák či Pulkrab ( a dříve Krejčí, Brabec..) již několikrát ukázali, že se neztratí. Potřebují „jen“ správné vedení včetně důvěry.

Toť mé současné pocity... nic více, nic méně. Vždyť jsme v rubrice Názory.

Šoumen

Diskuze k článku

Komentáře (1)

  Novinky na internetu
hrac

Rosický Tomáš

známka:

6 5

zápasy: 12
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 2

zápasy: 6
góly: 2
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Dúbravka Martin

známka:

5 4

zápasy: 14
góly: 0
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

5 3

zápasy: 12
góly: 0
ž. karty: 4
č. karty: 0

hrac

Kadlec Václav

známka:

5 2

zápasy: 9
góly: 3
ž. karty: 1
č. karty: 0

1.  recchi  recchi  418

2.  *n*  *n*  402

3.  Sektor  Sektor  376

4.  DoktorBubus  DoktorBubus  366

5.  FVL  FVL  353

6.  Skříň  Skříň  351

7.  lvice  lvice  342

8.  Holous  Holous  336

9.  bruno_rossini  bruno_rossini  333

10.  Bobeš Mates  Bobeš Mates  332

11.  pepe.spartan  pepe.spartan  331

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2018 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama