roboACS | 16.08.2016 16:48

Byla neděle 18.11.2001 a Sparta prohrála v Ďolíčku 1:2. Toto utkání vešlo do historie. Brankář Sparty Petr Čech v něm ukončil svojí 903 minut dlouhou sérií bez inkasované branky. Tento rekord doposud platí. A také Sparta od té doby na hřišti Bohemky neprohrála. Je to už hezká řádka let. Pravda o rok později jsme vyhráli kontumačně a Bohemka dokonce chvilku neexistovala a poté se řadu let protloukala nižšími soutěžemi, ale i tak je to už slušná série.

Další pokus porazit nás měli klokani v sobotu 13.8.2016 A možná docela věřili, že tentokrát by se jim to mohlo podařit. Ve Spartě je po vypadnutí z předkola ligy mistrů blbá nálada, kterou ještě umocnila stávka Tieomoka Konatého, který se nedostavil na páteční trénink a přes svého manažera vzkázal, že za Spartu již hrát nechce a hodlá si vzdorovat přestup do Bukurešti. K tomuto tématu se již dostatečně zde na stránkách vyjádřil Táborita. Já se pod jeho článek podepisuji.

V této atmosféře šla Sparta do třetího ligového kola. Na Konatého postu nastoupil poprvé v základu Holzer a nezklamal. V brance opět dostal šanci Koubek, do zálohy se vrátil Mareček. I přesto všechno mohli Klokani na ukončení své negativní série hodně rychle zapomenout. Sparta utkání zvládla s naprostým přehledem. Domácí jsme vlastně k ničemu nepustili a již v prvním poločase jsme dvakrát překonali domácího brankáře Fryštáka. Po dlouhé době se střelecky prosadil doposud nevýrazný Juliš, když dokopl za čáru Fryštákem vyražený míč. Druhý gól přidal Dočkal který využil zaváhání jednoho z domácích obránců a přeloboval brankáře.

Sparta mohla po pauze přidat ještě další góly, ale nepovedlo se a tak se do análů zapíše naše výhra 2:0. V hledišti se sešlo 5000 diváků. Údajně bylo vyprodáno. I když já si tedy vyprodáno představuji trochu jinak...Domácí měli v hledišti samozřejmě převahu, i když postupem času byli slyšet výrazně méně než v úvodu utkání, čímž tak trochu popřeli nápis na své choreografii roztažené v jejich kotli v úvodu druhého poločasu.

Náš kotel se v úvodu utkání prezentoval větším množstvím pyrotechniky a choreem, že nám fanouškům se nelíbí současný stav týmu. V první půli jsme nefandili. Support se rozjel až po přestávce, ale je to jako nošení dříví do lesa, psát o nevyhovujícím a naprosto tragickém prostoru, kde je v současné době umístěn kotel hostů v Ďolíčku. Zlatá montovaná tribuna za brankou u tramvají...

Je před námi veledůležité utkání v Dánsku. Já bohužel se tentokrát nedokážu uvolnit z práce a tak nebudu fandit přímo na stadionu, ale budu držet palce na dálku. Bude vás tam na dvě stovky, tak nalaďte pořádně hlasivky a dotlačte kluky k výhře. Spolu se zase na stadionu uvidíme v neděli na lize doma na Letné proti Jablonci.

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Branky: 18. Juliš, 31. Dočkal.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Gajič, Havel - Švec (46. Šmíd) - Čížek, Hubínek, Jirásek (78. Mikuš), Jeslínek - Kuchta (63. Luts).

Sparta: Koubek - Mazuch (83. Holek), Kadlec, Costa - Zahustel, Holzer (85. Frýdek) - Dočkal, Vácha, Mareček - Šural, Juliš (67. Lafata).

Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Wilczek.

Diváci: 5000.

roboACS | 16.08.2016 16:48 Vstoupit do diskuze