roboACS | 08.02.2016 07:33

Zimní přípravné období se konečně chýlí ke svému konci a v neděli 7.2.2016 Sparta sehrála doma na Letné generálku na ligu se Žilinou. V přípravných zápasech se našemu áčku výsledkově zatím příliš nedařilo. Hned z kraje ledna jsme sice ještě na Strahově rozstříleli druholigové Ústí nad Labem 7:1, ale to byla naše jediná výhra. Jednodenní výlet do Německa skončil porážkou s Dortmundem 1:3, hned další den jsme doma podlehli Trenčínu 3:4 a ve na herním soustředění ve Španělsku jsme jen remízovali s Rumunskou Pandurii 1:1, s Dněprem jsme prohráli 0:1 a výhru nad Dynamem Moskva zhatila penalta v nastaveném čase. Je to samozřejmě pouze příprava, ale i tak si říkám, že by to chtělo zakončit jí zase nějakou výhrou.

Generálka se Žilinou se hrála v neděli 7.2.2016 od 15 hodin na našem stadionu na Letné. Třeskuté lednové mrazy jsou snad již zapomenuty. Také o sněhu si Praha může nechat jen zdát a tak se fotbal hrál ve skoro až jarním počasí. Generálku na jaro tedy i počasí pojalo jarně a tak hurá na Letnou.

Pro dnešní utkání byli otevřeny pouze vchody 1 a 1a (tedy vchod u hlavní tribuny a kotel domácích). Na utkání s jednotným vstupným 50 Kč si našlo cestu 1923 diváků. Říkám si co by to komu udělalo, kdyby se nahlásilo o 30 diváků méně a na stadionu nás tak bylo poctivých 1893 platících? Když už není vyprodáno, tak by to snad nevadilo ne?

Aktivní je jen hrstka fanoušků v kotli. Není to žádný bengál, ale nebýt jich bylo by na stadionu úplné ticho. Hned v úvodu utkání si hrobového ticha všiml i hlasatel, který po Sparťanské hymně poděkoval všem dvaceti zpívajícím fanouškům...

Utkání začalo s asi pětiminutovým zpožděním. V úvodu to rozhodně nebyla žádná hitparáda. Sparťané sice drželi častěji míč na svých kopačkách, ale hru kazila hromada nepřesností. A také několikrát zle nezafungovala spolupráce ve středu obrany a můžeme být rádi, že Žilinští některou ze svých tří šancí nezakončili gólem. Sparta se poprvé připomněla až zhruba po třiceti minutách hry, kdy po Fataiově přiklepnutí pálil Frýdek sice prudce, ale těsně vedle. Z dalších šancí již začali padat góly. Po centru Šurala zprava nekompromisně zavěsil Láďa Krejčí - 1:0. O dvě minuty později ovšem bylo vyrovnáno. Další chybu ve středu obrany potrestal Paur, který přeloboval bezmocného Bičíka - 1:1. Těsně před pauzou padl hodně důležitý gól do šatny. To Krejčí vydřel u levé lajny míč přes nedůrazného obránce, možná ani sám neví jak, přesným centrem našel hlavičkujícího Josefa Šurala a ten tak zaznamenal svůj první gól v dresu Sparty - 2:1.

V první půli se mi hodně zamlouvala spolupráce dvou nováčků Šurala se Zahustelem, dobře si v záloze vedl Frýdek a v závěru byl vidět i Krejčí. Naopak vůbec nefungoval střed obrany a špatně zahrál i Fatai. Moc se mu nechtělo běhat a když už šel sám na brankáře tak mu se sklopenou hlavou poslal vlastně malou domu.

Do druhého poločasu trenér Ščasný vystřídal tři hráče. Nevýrazného Fatai nahradil Juliš, Marečka vystřídal Vácha a Krejčího Matějovský. Sparta se nadále snažila o rychlou kombinační hru a docela se jí to i dařilo. A padli další góly. Světe div se, dokonce jsme dokázali využít i standardní situaci. Konkrétně přímý kop Dočkala sklepl před prázdnou branku hlavičkou Zahustel a Josef Šural se radoval z druhého gólu - 3:1.

O čtyři minuty později vystřelil kousek za vápnem po zemi Bořek Dočkal a přesto, že střela nebyla příliš prudká skončila v síti - 4:1. Vytouženého bůra se kotel domácích ale bohužel nedočkal. Hromada dalších střídání rozkouskovala hru a Sparta si již žádnou další šanci nevytvořila. V závěru utkání ještě nechal Costa zbytečně moc volného prostoru Haskičovi a ten krásnou ranou k tyči upravil na konečných 4:2.

Fotbalové jaro začíná. Hned na úvod nás čeká nejdelší český výjezd jara. Příští sobotu 13.2.2016 od 14:00 hraje Sparta ve Zlíně. 18.2.2016 ve 21:05 pak hostíme v prvním utkání vyřazovací části Evropské ligy Ruský Strašnodar a první domácí ligové utkání uvidí Letná v neděli 21.2.2016 kdy od 15 hodin hostíme Mladou Boleslav.

AC Sparta Praha - MŠK Žilina 4:2 (1:1)

Branky: 36. Krejčí, 45., 63 Šural, 67. Dočkal - 38. Paur, 87. Haskič

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec (66. Mazuch), Holek, Costa - Šural (73. Konaté), Dočkal, Mareček (46. Vácha), Frýdek (69. Jiráček), Krejčí (46. Matějovský) - Fatai (46. Juliš).

Žilina: Volešák - Mbah (76. Hlohovský), Káčer, Paur, Jánošík (66. Haskič), Špalek, Pečovský, Mazáň, Vavro (73. Michlík), Bénes, Králik.

Rozhodčí: Makovička - Benedikt, Novotný.

Diváci: 1923.

roboACS | 08.02.2016 07:33 Vstoupit do diskuze