sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
zaregistruj se hledej

reklama

Komentáře

Honza Berger „60“

Redakce 05.12.2015 09:44

Ve 122leté historii Sparty obléklo její rudý dres nespočet hráčů, někteří si jej vážili více, jiní méně, ale málokdo v něm zanechal tak výraznou stopu, jako hrdina sparťanských fanoušků první poloviny 80. let, Honza Berger. Čas letí neúprosně a v minulých dnech tato sparťanská modla oslavila kulaté šedesátiny.

Vzhledem k tomu, že si sparťanští fanoušci klubových legend váží, chopili se dva z nich organizace oslavy Honzových narozenin ve vší parádě a vzdali tím hold své ikoně. Organizátoři pozvali dle svého nejlepšího svědomí zástupce fanoušků napříč fanouškovským spektrem a pozvánka dorazila i k zástupcům webu Sparta Forever.
Ústřední postavou večera byl přirozeně oslavenec Honza Berger, který obdržel věcné dary v podobě dresů se svou jmenovkou, trička, šály, knihy Františka Prücknera „50 let v hledišti Sparty“, upomínkovými předměty s podpisy zúčastněných, ale především ovací fanoušků, kteří si po delší době mohli zaskandovat notoricky známé pokřiky „Honza není člověk, Honza je bůh“ nebo „Hóóónza Berger, jinak to nevidim“. A především mohli Honzovi osobně popřát hodně štěstí a zdarů do příštích let.

Slavný středopolař s geniální kopací technikou však nebyl jedinou osobností večera, popřát mu přišli další dvě velké postavy sparťanské historie, Horst Siegl a Marek Kincl. Na jednom místě si tak fanoušci mohli popovídat se střelci, kteří svými góly ve třech dekádách po sobě pomohli porazit slavné kluby shodným výsledkem 1:0.

80. léta Honza Berger (Sparta – Juventus 1:0) - www.youtube.com/watch?v=wHCFADQsJDQ

90. léta Horst Siegl (Sparta – Barcelona 1:0) - youtu.be/slq2KLTkOcM?t=5m35s

nultá léta: Marek Kincl (Sparta – Lazio 1:0) - www.youtube.com/watch?v=8nxFalD5Lko
Všichni tři ukázali i po letech svůj vřelý vztah ke Spartě a zavzpomínali na své nejslavnější chvíle. Nezbývá než doufat, že i v této dekádě uvidíme nějaký slavný gól, třeba už v jarní části Evropské ligy, a do sparťanské kroniky se zapíší další hráči zlatým písmem tak, jak to učinil pan Jan Berger. A že podobných akcí s hráčskými klubovými legendami bude přibývat, protože tato stála za to a jen dokázala, jak moc si fanoušci váží hráčů, kteří jim na trávníku v minulosti rozdávali radost.

Byl to opravdu velice podařený sparťanský večer, který se protáhl do hlubokých nočních hodin, Honza je obrovskou zásobárnou historek a zážitků nejen v rudém dresu, bylo úžasné poslouchat vyprávění o nezapomenutelných utkáních Sparty, o zážitcích s fanoušky, se spoluhráči, s panem Václavem Ježkem, s dobovými reáliemi atd. A samozřejmě se nezapomnělo ani na současnost či budoucnost naší Sparty. Honza má své vlastní názory, není nikomu ničím zavázán, nemá potřebu nikomu někam lézt a dovolí si věci pojmenovat vlastními slovy a má to hlavu a patu. Legenda se vším všudy. A tu jeho energii by mu mohli závidět i o dekády mladší.
Honzo, ještě jednou vše nejlepší, pevné zdraví a ať se ti vše daří!

A ani oba dva další sparťanští hosté za ním nezůstávali v pozadu. Škoda, že pracovní či jiné povinnosti nedovolili dorazit i dalším pozvaným hráčům, kteří hrdě nosili rudý dres. Tak třeba příště, při jiné příležitosti.

A co si to nepřiznat, při celém tom včerejším vzpomínání se mnohým přítomným i občas zaleskla v očích slza nostalgie. Nebo to byla slza štěstí, že jsme mohli být tolikrát u toho, kdy nám Sparta přinášela takové velké radosti?

A organizátorům akce patří velké díky. Važme si fanoušků, kteří svou aktivitou ukazují, že mají své sparťanské srdce na správném místě.
Redakce

Fotogalerie

Oslava 60. narozenin Honzy Bergra

Jedna z největších legend Sparty Jan Berger oslavil šedesátku i s fanoušky a dalšími Sparťany. Parádní akce!

 

Diskuze k článku

Komentáře (7)

  Novinky na internetu
hrac

Rosický Tomáš

známka:

6 6

zápasy: 9
góly: 1
ž. karty: 1
č. karty: 0

hrac

Plavsić Srdjan

známka:

6 0

zápasy: 5
góly: 1
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hovorka David

známka:

5 5

zápasy: 6
góly: 1
ž. karty: 2
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

5 5

zápasy: 13
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Sáček Michal

známka:

5 4

zápasy: 8
góly: 0
ž. karty: 3
č. karty: 0

1.  recchi  recchi  305

2.  Sektor  Sektor  259

3.  *n*  *n*  253

4.  Pavel Bednar  Pavel Bednar  245

5.  Holous  Holous  239

6.  Skříň  Skříň  238

6.  DoktorBubus  DoktorBubus  238

8.  kozi  kozi  232

9.  Rudej  Rudej  230

10.  bruno_rossini  bruno_rossini  227

11.  Potajcuk  Potajcuk  222

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2017 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama