roboACS | 10.11.2015 06:24

Jak může být výhra vlažná? Musí to být přece vždycky eufórie, když se podaří vyhrát a udržet vedení v tabulce? Nemusí tomu tak býti vždy. Na Letné jsme tomu v neděli byli svědky.

Podařilo se mi zdrhnout z práce o hodinku dříve než bych měl končit. I mhd jelo celkem slušně, přesto jsem na své místo na protilehlé dorazil až někdy v desáté minutě utkání. Vyzvídám od fanoušků co se dělo po dobu mé nepřítomnosti. A že prej jako zatím nic moc a jak už s přibývajícím věkem špatně slyším, tak jsem jako pochopil, že Teplice už měli nějakou šanci, ale jako nic důležitého se nestalo. A jak tak kecáme, tak najednou padl gól. Trefil se Kehinde Fatai. Říkám si: "výborně už takhle brzy vedeme!" Tak proč hlasatel oznamuje, že je to 1:1? Aha tak ona ta šance skončila rovnou gólem. A že prý se trefil Vachoušek. Blbec. Já ho měl v minulém kole proti sešívkám v sestavě ve fantasy lize. To gól nedal a ještě ty šmejdy nechali vyhrát. A proti nám se trefí... A že prej Steinhofer to pěkně posral...

On celkově se mu ten zápas příliš nepovedl. V základu hrál po delší době. Na zápas s Asterasem Tripolis se vykartovali Jiráček s Matějovským a tak si trenér Ščasný chtěl v neděli vyzkoušet seskládat sestavu bez nich. No Markus si svým výkonem o místo v sestavě proti řeckému klubu neřekl a nedohrál ani utkání s Teplicemi. Do druhého poločasu ho vystřídal právě Jiráček. Ale to už jsme vedli 2:1. Druhý gól zaznamenal Krejčí. Po faulu Kroba na Fataie nechal rozhodčí správně výhodu, míč se dostal k vlevo zapomenutému Ládíkovi a ten propálil Slavíka - 2:1. Chybou rozhodčího bylo, že po gólu měla ke Krobovi směrovat druhá žlutá a tedy červená karta.

Ale nestalo se a pokračovalo se v plném počtu hráčů a aktivně hrající Teplice nám místy dost zatápěli. Ale žádná z jejich šanci již gólem neskončila. Ve druhém poločase se do střelecké listiny po krásné akci Dočkala s Krejčím zapsal znovu Fatai - 3:1. Ani teď ještě nebylo úplně rozhodnuto. Snížit mohl střídající Potočný, ale ve vyložené šanci vystřelil slabě a nepřesně.

Na Spartě byla vidět únava po poměrně náročném týdnu. Utkání se třeba vůbec nepovedlo Dočkalovi, Ani jindy tento hráč nepatří k nejrychlejším, ale v neděli byl na rychlejší krok opatrnější snad ještě více než kdy jindy a hlavně po pauze prohrál snad každý rychlostní souboj, který musel podstoupit. Docela nechápu proč nebyl střídanej? Nebo proč byl evidentně ne stoprocentní Lafata střídaný až v 89 minutě? Sparta měla v závěru ještě pár šancí na zvýšení skóre, ale nepodařilo se. Dočkal neproměnil opakovanou penaltu a Hybš v jasné gólovce přestřelil prázdnou branku.

Sparta tedy vyhrála 3:1. Proč vlažná výhra? Na hřišti působila Sparta hlavně ve druhém poločase hodně unaveně a vlažně. Teplice nás místy přehrávali. Na tribunách nás sice tepličtí fandové nepřehrávali, ale žádná Argentína to tedy tentokrát nebyla. Na protilehlé ticho jako v kostele a i kotel mi tentokrát přišel hodně vlažnej a spousta lidí fandila asi jen proto, že je k tomu nějakej fanatik s megafonem občas donutil. Ale hodně si taky za to můžou hráči sami. když je třeba nebaví taková "zbytečná" utkání jako je derby nebo zápas s Plzní...

Celkově tedy hodně vlažná až taková znuděná atmosféra. Tak jsme první no a co...Paradoxně nejbouřlivěji působil kotel při závěrečné děkovačce, kdy byli hráči hromově nabádání k tomu aby i oni přispěli na děti. To je velmi chválihodná akce sparťanských fanoušků o které jsem se bohužel ve svém reportu z utkání proti Schalke zapomněl zmínit. Akce ještě trvá a tak pokud si ještě nepřispěl nezapomeň i ty poslat třeba jen symbolickou částku na pomoc českým dětem. Více info na webu spartaforever.cz

Vyhráli jsme. Tabulku vedeme o skóre před Plzní a o dva body před Mladou Boleslaví. Jaký je další program fanouška Sparty? Někdy v polovině listopadu hraje juniorka na Strahově s Třincem. Jisté je, že se začíná od 13 hodin. Ale který den? Na webu Sparty je psáno, že se utkání hraje v neděli 15.11. a na oficiálních stránkách juniorské ligy píšou, že se hraje v pondělí 16.11. Takže fanoušku vyber si! Třeba bude hezky jako teď v neděli, tak proč si neudělat dva výlety na Strahov a jednou se tam určitě nějaký fotbal hrát bude.

Áčko hraje v úterý 17.11. pohár v Pardubicích a v neděli 22.11. nás stovky pojedou do Liberce!