Jumbo1 | 22.03.2015 11:23

Na závěr prvního jarního dne, tentokrát až do odpoledne krásného a slunečného, se na Letné utkala naše Sparta se soupeřem ze severu Čech - Teplicemi. Sparta nedokázala Teplice porazit už dvakrát za sebou, v loňské sezoně měl navíc zápas venku nepříjemnou dohru, takže jsme všichni doufali, že tentokrát to bude v pohodě. Obvyklé předzápasové ceremonie proběhly, a může se jít na věc.

Předzápasové soustředění je tentokrát trochu bouřlivější vzhledem k narozeninám jednoho z nás, takže se pak našli jedinci, kteří dorazili až na druhou půli. Já ale dorazil už na tu první, a od začátku jsem viděl poměrně aktivní hru domácích, kteří, na rozdíl od minulého zápasu v Jablonci, dokonce stříleli na bránu :-) Jednotlivé střely a šance asi nemá cenu vypisovat, ale po prvních cca 25 minutách mohla Sparta klidně vést 2:0, a nikdo by se nemohl divit. Bohužel, fakt, že Sparta nic z těch šancí nedokázala proměnit, přibrzdil nakonec i ji samotnou. První půle ale byla jinak dobrá, rozhodně se nedá říct, že by v sestavě byli Respekt a Pokora, byl tam bohužel hodně nevýrazný Krejčí, levá strana v první půli moc nefungovala. Navíc mi připadalo, že Kadlec hraje často zbytečně na sebe. O to nic, útočník má a musí být do jisté míry sobec, to je v pořádku, ale v první půli jsem viděl asi dvě či tři situace, které podle mého názoru mohl Kadlec vyřešit přihrávkou na někoho, kdo byl lépe postavený, v jednom případě by Dočkal patrně šel dokonce sám na bránu.

Do druhé půle nastoupil místo Krejčího Konaté, zde je na mstě spokojeně konstatovat, že trenér reagoval na vývoj hry, což jsem třeba zrovna v minulém zápase taky neviděl. Konaté hrál slušně, podle mého líp, než Krejčí, a obraz hry se moc neměnil, Sparta útočila, Teplice bránily čím dál urputněji, Kadlec i tak trefil břevno, a v 65. minutě dostali hosté dokonce gól, střelcem byl Lafata. Bohužel hlavní ho neuznal, protože asistent naprosto chybně odmávl ofsajd. Škoda, gól byl podle mého (i co jsem měl možnost vidět v sestřihu) naprosto v pořádku, další fatální chyba sudích v zápasech Sparty…No nic, v tu chvíli ovšem ještě zas o tolik nešlo, protože do konce bylo ještě relativně dost času. Sparta ale bohužel gól ze hry nedala, tři body jí přinesla až Dočkalem proměněná penalta minutu před koncem poté, co ve vápně spadl Lafata - 1:0, a takovým výsledkem zápas i skončil. Za mě výsledkem naprosto spravedlivým, i vzhledem k tomu neuznanému gólu, a také proto, že si Sparta za tu převahu prostě vyhrát zasloužila. Novinky.cz se můžou palcovými titulky (těsně po zápase) uvztekat, že Lafata filmoval apod., média, kvičí, rozhodčí jsou veřejně pranýřováni za to, že také jednou udělali chybu ve prospěch Sparty. Už se těšili, jak budou moci oslavovat další plzeňský trhák, a ten zlý sudí jim takhle zatne tipec. Dobře vám tak m*dky mediální…

Ještě bych se zastavil u té penaltové situace. Podle záznamu byla přinejmenším hodně sporná, taková klasická plzeňská, proto také ten titulek článku. Nějaký kontakt tam asi byl, ale věřím tomu, že tomu Lafata mohl nějak pomoci. Rozhovor s Lafatou jsem neslyšel, pokud se přiznal, že letěl schválně, pak je dobře, pokud zatloukal, pak taky dobře. Plzeňští skákači létají málem každý zápas, a nikdo to neřeší, naopak, noviny pak pějí pochvalné ódy na to, jak Plzeň strhla v posledních třech minutách vítězství na svou stranu. Pokud to Lafata udělal úmyslně, tak zjevně proto, aby pomohl týmu ke třem bodům, takže nevím, za co bych mu měl nadávat, jak někteří, schovaní v pohodlí anonymity svých nicků. Kdyby to dělal pravidelně, jako někteří hráči našeho dočasného úhlavního rivala, tak potom ano. Tím ho neobhajuju, jen nechápu, proč bych na něj měl prskat jedovaté sliny. Když už bych chtěl někomu nadávat, pak bych musel včera vynadat jednak všem hráčům za to, že nebyli schopni z té převahy dát gól už v první půli, a pak sudím, že jsou to jelita, která nepoznají ofsajd. Rozhodně ale ne Lafatovi, který dře pro tým, dává spoustu důležitých gólů, a já ho považuju za správného kapitána.