Jumbo1 | 25.02.2015 01:11

…když to jde složitě. Tohle rčení si v prvním jarním kole aktuálního ročníku naší nejvyšší fotbalové soutěže vzali bezezbytku za své. Místo, aby těžaře uranu přejeli, tak museli otáčet zápas. Ale popořádku, ke všemu se dostaneme. V prvním jarním kole první ligy přijela na Letnou Příbram. Sparta proti ní nastoupila v kulisách zrekonstruované hlavní tribuny, a s navrátilcem Vácalvem Kadlecem na lavičce. Měla být k dispozici ještě jedna novinka, a to tramské cigáro v bagetě v rámci občerstvení, nicméně, já ho jen zdálky zahlédl, protože v poločase zase nebylo, ale i k tomu se dostaneme. Ani 24 hodin po zápase se nikdo nemá k článku, tak se toho musím asi zase ujmout já. Jsem poněkud zdravotně indisponován, tak prosím případně omluvte sníženou kvalitu reportu…

Sparta nezačala zápas nijak skvěle, do zalezlé příbramské defenzivy se jen těžko dostávala, když už byla ojedinělá šance, sparťané trefili pouze Zápotočného palici :-P Jinak není k vidění v podstatě nic, nemastný neslaný výkon, nejzajímavějším momentem prvních třiceti minut jsou nové chorály v kotli. Navíc, v 37. minutě si zápas zbytečně zesložitěli, když si Pavel Kadeřábek srazil do vlastní brány balon, poskakující v domácím vápně - 0:1. Mělo to jednu výhodu, sparťané konečně začali hrát, a hned za dvě minuty vyrovnal Lafata, když doklepl do sítě polocentr - polostřelu Bořka Dočkala - 1:1. Sparťanský kapitán se tak nadále drží v čele tabulky střelců. Dokonce mohlo být ještě do půle o další gól veseleji, ten gól ale neplatil pro ruku Brabce. Škoda, to by byl obrat jako blesk.

Trampské cigáro o poločase už nebylo, to mě nijak nepřekvapuje, některé diletantismy přetrvali v občerstvení z minulých dob. Některé klobásy studené, pivo nějaké divné, občerstvení se tentokrát moc nepovedlo. Možná se ale něco změnilo v domácím týmu. Trenér poprvé střídal už v 54. minutě, jak se na nepříznivý stav sluší a patří (a průběžná remíza doma s Příbrami po půli je nepříznivý výsledek), ale navíc střídal záložníka (byť ofenzivního) za útočníka. To působilo dojmem, jako kdyby chtěl skutečně vyhrát :-). Navíc střídal toho, kdo podle mě skutečně na střídání byl, Shalovi včerejší zápas podle mého moc nevyšel, byl nervózní a zmatený. Tím útočníkem je Vašek Kadlec, poněkud netypicky s trojkou na zádech, ale co by chtěl, když přišel pár dnů před ligou. Na hřišti to ale chvílemi vypadalo, jako kdyby s týmem absolvoval minimálně celou zimní přípravu, věděl o spoluhráčích a oni o něm. Po třech minutách na hřišti se uvedl gólem. Skvělou Matějovského přihrávku dostal Kadlec do běhu, a sólo na hostujícího brankáře proměnil, takže v 57. minutě to bylo 2:1 pro domácí.

Druhým gólem byl zápas v podstatě rozhodnut, Příbram měla šanci na gól jen po hrubých chybách Sparty, jako v první půli, sama by ho asi nedala ani za zlaté prase. Sparta hrála čím dál lépe, a naložila hostům na cestu ještě další dva góly. V 72. minutě si přímý kop Krejčího srazil do vlastní sítě Nitrianský - 3:0, a za dalších deset minut Krejčí předvedl krásný brejk přes půl hřiště, ve vápně přihrál pod sebe, a Kadlec se dokázal i přes hostujícího obránce prosadit, a připsal si tak svůj druhý gól - 4:0.

Suma sumárum, nakonec docela přijatelný výsledek, a poviné tři body. Velmi dobrý první zápas Kadlece, kéž by tak pokračoval. Nebyl to špatný fotbalový podvečer. Jen bych to příště prosil trochu jednodušeji, bez vlastích gólů a podobných kudrlinek, prostě soupeře smáznout, přejet, a bude klid. No, v sobotu venku na Baníku, a další kolo doma s Duklou, takže sparťani šup šup pro šest bodů, nezapomínejte, že honíme Paclíkbande ze Západu Čech.

Sparta Forever!

Jumbo1

AC Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:1 (1:1)

Branky: 57. a 82. Kadlec, 39. Lafata, 72. vlastní Nitrianský - 37. vlastní Kadeřábek.

AC Sparta Praha: Štěch - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Matějovský, Vácha (79. Mareček) - Dočkal (86. Konaté), Shala (54. Kadlec), L. Krejčí - Lafata. Trenér Lavička.

1. FK Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Krameš (89. T. Krbeček), Hnaníček - Pilík, Suchan (75. Hronek), Divíšek (86. Jiří Mareš) - Fillo. Trenér Tobiáš.

ŽK: Vácha, Brabec - Divíšek.

Diváci: 8 062

Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Urban.

Jumbo1 | 25.02.2015 01:11 Vstoupit do diskuze