roboACS | 19.08.2014 00:11

Je pondělí 18.8.2014. Začíná moje letošní nejdelší dovolená. Venku sice není úplně to pravé letní počasí, ale alespoň neprší a tak tedy není důvod nejít na fotbal. V PRE tréninkovém areálu Sparty na Strahově se dneska hraje čtvrté kolo juniorské ligy.

Příbram v minulém kole doma vysoko porazila Táborsko 4:1. Sparta od mého posledního reportu žádné utkání nehrála, protože zápas v Teplicích byl odložen na 28.8.2014. Asi kvůli úmrtí šéfa klubu Františka Hrdličky? Jiný důvod mě nenapadá.

Na recepci si vyzvedávám zápis o utkání a jak si jej tak prohlížím tak mě čeká docela šok. Za juniorku dnes nastoupí i zástupce kapitána našeho áčka Lukáš Vácha. Ale říkám si vlastně proč ne. V pátek proti Baníku nehrál a ve čtvrtek kvůli trestu určitě nenastoupí ani ve Zwolle, tak ho asi trenéři chtěj udržet v herní praxi a když už nemáme béčko, tak si holt kopne za juniorku.

Oproti předchozímu domácímu utkání juniorky dochází ještě ke dvěma změnám v sestavě trenéra Michala Horňáka: nehrají Milan Kadlec a Jirka Kulhánek. Ale hraje v posledním utkání kvůli zranění střídaný Jakub Pešek a opět ho je plné hřiště.

Ve 13:03 utkání začíná. Píšu to již po několikáté: všimli jste si, že skoro žádné utkání pořádané FAČR nezačíná včas? Když se má liga hrát od 17 a vy to chcete doma sledovat na isportu, tak přenos začne lehce po sedmnácté a to ještě hráči teprve nastupují na hřiště...

Sparta je hned od úvodu aktivnější a důraznější, hráči napadají rozehrávku Příbrami hluboko ještě na jejich polovině, ale tak nějak z toho nepřichází žádná šance. Až někdy kolem dvacáté minuty proniká do vápna rychlonohý Pešek, ale zpětná přihrávka nenachází žádného spoluhráče. První ohrožení branky si připisuje útočník s ligovými zkušenostmi Patrik Schick, který po krásném centru z levé strany od Machyho naprosto sám v pokutovém území trefuje hlavou těsně vedle levé tyčky Štěpanovského branky. Ve 33 minutě po centru zprava hlavičkuje Jurdík, ale Štěpanovský míč pohotově vyráží. Hosté po celý první poločas prakticky vůbec neohrožují naší branku. Kopou jeden roh, který ovšem rozehrájí naprosto tragicky a míč v pohodě odehrává náš obránce na přední tyči.

Zaměřil jsem se na Lukáše Váchu - přišlo mi, že v prvním poločase neudělal žádný rychlejší pohyb, příliš se nezapotil a ani dres neušpinil. Ale přesto mě dokázal zaujmout. Na těchto utkáních bez diváků a parádní atmosféry je hodně zajímavé poslouchat takové to hecování a průpovídky hráčů na hřišti. Pár minut před přestávkou nepřesný sudí Berka zase něco podělal a konverzace s Richardem Macháčem vypadala asi takhle: Macháč: "Si děláš prdel vole." Sudí Berka: " Komu říkáš vole. Ty se budeš věnovat fotbalu a nás rozhodčích si vůbec nebudeš všímat. Jasný?" A to šel tak náhodou zrovna kolem Vácha a prohodí: " On bude hodnej, ale koukej na to a pískej to."

Poločas 0:0. Dnes funguje dřevěnej stánek u plochy a tak se nemusím trmácet až do hospody. Dávám pivko a chleba se škvarkama. Klobásu takhle brzy po obědě ne, přece si nepokazím postavu :)

Druhý poločas začíná hodně svižně a hned ve 46 minutě posílá zprava krásný centr do vápna Pešek a po pár odrazech se míč dostává k Schickovi, ale jeho střelu našel u pravé tyčky brankář Štěpanovský.

Někde kolem 54 minuty usuzuji že je čas skočit si na hajzl a cestou jen tak po očku sleduji trestňák Příbrami zahrávaný z ideální pozice těsně za vápnem. Příbramský Krameš to pravou krásně trefuje vpravo a Vorel nemá šanci zasáhnout - 0:1. No a když se vracím z hajzliku tak koukám, že se Sparta chystá kopat penaltu. Že prej brankář trefil místo míče nohy velmi dobře hrajícího Macháče a tak jasná penalta. Jurdík trefuje k pravé tyčce, Štěpanovský sice vystihuje směr letu míče, ale střela je tak přesná, že nemá šanci zasáhnout - 1:1 a do konce ještě více jak půl hodiny. Říkám si, že Sparta je lepší, má územní převahu a že prostě ještě jeden gól dneska dáme.

Jenže už moc dalších šancí nepřichází. Pozitivem druhého poločasu je i zlepšený výkon Lukáše Váchy, který v první půli jednou přihrávkou na paty nadějný útok ukázkově zazdil, ale po pauze se rozhýbal a najednou to šlo i směrem do předu k brance soupeře. Dlouho nepřichází žádná šance Sparty až v 79 minutě, kdy nepřesný sudí Berka nevidí teč Příbramského Šindeláře, ale ten se hezky sportovně po "Zápotočnovsku" přiznává, za co si zaslouží potlesk na otevřené scéně a Sparta ten roh zahrála velice dobře, ale gól z toho není. Ještě v závěru utkání jde sám na brankáře střídající Špaček, ale vítězný gól nepřichází a tak dnešní utkání končí řekl bych že nespravedlivou plichtou 1:1. Ale na to se historie neptá. Prostě 1:1 a basta.

Nezapomeňte že už ve čtvrtek hraje naše áčko evropskou ligu v Holandsku ve Zwolle. Já budu tou dobou užívat už hodně dlouho dopředu domluvenou a zaplacenou dovolenou na jižní Moravě ve Valticích a tak se spolu zase potkáme až v neděli na Julisce.

AC SPARTA PRAHA juniorka - 1.FK PŘÍBRAM juniorka 1:1 (0:0)

Góly: 58. Jurdík (pen) - 55. Krameš
Diváci: tradičně asi 100
Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Ulrich
Utkání hrané bez žlutých karet.

Sestava ACS: Vorel - Mejdr (84.Kitanovič), Matějka, Macháč, Toml - Pešek (74.Špaček), Čavoš (77.Kulhánek), Vácha, Miskovič - Schick, Jurdík (89.Vokoun). Trenér Horňák.

Sestava Příbrami: Štěpanovský - Junek (90.Sandr), Krameš, Matějů, Ježdík, Kilián, Brandner, Hlinka (79.Michalec), Řezáč, Tregler, Šindelář

roboACS | 19.08.2014 00:11 Vstoupit do diskuze